گروهکهای تجزیه طلب پان ترکیست به دنبال سرکوب دینداران در جمهوری آذربایجان/ تکفیریها مجری اذان بدون أشهد أنّ عليّاً ولي الله در قراباغ

 آناخبر: دولت اولترا لائیک و ضد دین جمهوری آذربایجان نه تنها از جریان های تجزیه طلب پانترکیست حمایت میکند بلکه از پیشنهاد آنها برای سرکوب اسلامگرایان استقبال میکند.

 

این کشور اجازه میدهد نظامیان آموزش دیده توسط ارتش ترکیه و تکفیرها بر بام مساجد در قراباغ اذان بدون ذکر (أشهد أنّ عليّاً ولي الله) بدهند که نمازگزارانش تروریست های ارتش آزاد سوریه و سلفیها هستند.

مرکز جنگ روانی مشترک باکو- آنکارا- تل آویو طی جنگ 44 روزه قراباغ عکسها و فیلم هایی از اذان و اقامه نماز توسط ارتش باکو منتشر میکند.

ارتش جمهوری آذربایجان سربازان و افسرانی که در پادگانها اذان گفته و نماز میخوانند را به اتهام های واهی بازداشت، شکنجه و اخراج کرده و از طرف دیگر مدام فیلمها و عکس های نمازخوانی سربازان را در جبهه جنگ با ارمنستان بر سر قراباغ منتشر میکند.

حاکمیت ضد اسلام جمهوری آذربایجان، هرگاه احساس نیاز و یا خطر می کند ژست شرعی گرفته و فریاد واسلاما سر می دهد اما از سوی دیگر با دشمنان اسلام نرد عشق می بازد، نفت رژیم کودک کش صهیونیستی را تامین می کند و کشورش را پایگاه تل آویو می سازد. فراموش نکرده ایم الهام علی اف که خود را رئیس جمهور یک کشور شیعه می داند ده روز پس از آغاز حملات خونین عربستان به یمن در فروردین سال ۹۴ و شروع کشتار زنان و کودکان یمنی به جای محکومیت با سفر به ریاض و دیدار با پادشاه آن کشور مهر تائیدی بر این جنایت زد و یا ترکیه که پیاده نظامش در داخل، ایران را متهم به حمایت از ارمنستان می کند، دو برابر ایران مراودات تجاری با ارمنستان و پنج میلیارد دلار تبادل تجاری با اسرائیل دارد.

گروهکهای تجزیه طلب پان ترکیست به عنوان بازوی جریان عربی- عبری - ترکی در رسانه های خود از دولت جمهوری آذربایجان میخواهند تا اسلامگرایان و مدافعان دین در این کشور را بازداشت و روانه زندان کند و از طرفی دیگر سربازان ارتش جمهوری آذربایجان را نمازخوان و طرفدار اسلام نشان می دهد.

اکنون نوبت آن است جمهوری اسلامی ایران اقدام تنبیهی لازم را انجام دهد تا شیعیان جمهوری آذربایجان در آرامش و رفاه بیشتری باشند و جلوی محدودیت و اعمال فشار، دستگیری، شکنجه و زندان های طولانی مدت اسلامگرایان گرفته شود تا فجایع نارداران تکرار نشود.

عدم برخورد مناسب با رفتارهای خصمانه دولت باکو با مسلمانان و دینداران آنها را وقیح تر کرده و کار را به جایی رسانده که تکفیریهای تروریست ارتش جمهوری آذربایجان را به ادامه جنایت جنگی و بریدن سر و گوش اسرای اهالی قراباغ تشویق کرده و سربازان را بر دوش خود میگیرند تا اذان مد نظر آنها سرداده شود.

فراموش نکنیم که صَدّام حُسین عبد المجید تِکریتی نیز مسلمان بود و ارتشی که روبروی ما می جنگید برآمده از ملت عراق اما مسلمان بودن آنان موجب نگردید تا ایران حفظ تمامیت ارضی و منافع خود را نادیده انگارد.

رئوسای جمهور ترکیه و جمهوری آذربایجان هم به ظاهر مسلمانند اما نه در شعار بلکه در عمل جاده صاف کن دشمنان قسم خورده هستند و ایران را آماج حملات خود قرار داده اند و در برابر یک گام مثبت، چندین گام منفی بر علیه جمهوری اسلامی برداشته اند.