دود آتش قراباغ به چشم اوبالی رفت/ دفتر گوناذ در باکو بسته میشود

آناخبر: پس از پایان جنگ بر سر قراباغ، روابط  دیپلماتیک دو کشور شیعی ایران و جمهوری آذربایجان تقویت شده و تجزیه طلبان پان ترکیست و امثال گوناذ وجه المعامله قرار میگیرند.

پس از اتخاذ مواضع اصولی و دوراندیشانه جمهوری اسلامی در قبال جنگ جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر قراباغ و واکنش های مختلف الهام علی اف و قدردانی از ایران، رسانه های نظام سلطه و پان ترکیستها به تکاپو افتاده اند تا روابط تقویت شده تهران و باکو را بر هم بزنند.

گوناذ از 6 مهر 1399 و همزمان با آغاز جنگ قراباغ تلاش کرد تا توپ را به زمین ایران بیاندازد و ناآرامی هایی در شمالغرب ایران ایجاد کند اما دود آتش قراباغ به چشم احمد اوبالی رفت.

دولت جمهوری آذربایجان که بیشتر از قبل متوجه صداقت و رعایت چهارچوبها در دیپلماسی شده در حال تلاش است تا خطاهای گذشته را جبران کند و در گام اول چند سایت و کانال تلگرامی خبری تجزیه طلبان پان ترکیست که ادمینهای آن در باکو زندگی میکنند را از دسترس خارج کرد.

تصمیم دیگر الهام علی اف بستن دفتر تلویزیون گوناذ در باکو است وی در اظهار نظری مطرح کرده بود که ما علاقه ای به فعالیت این تلویزیون نداریم اما آمریکا این اجازه را به ما نمیدهد و دفتر اصلی آنرا به این خاطر در خاک خود و شیکاگو مستقر کرده است.

سایت ویکیلیکس اسناد بسیاری از حمایت جمهوری آذربایجان و دیاسپورای وابسته به این کشور، آمریکا، رژیم صهیونیستی و ترکیه از تلویزیون گوناذ و احمد اوبالی منتشر کرده است. با جستجوی کلید واژه GUNAZ TV در Wikileaks.org لیستی از کمکهای مالی و معنوی دشمنان ایران از این تلویزیون در اختیار قرار میگیرد.

باکو و آنکارا به کانون فعالیتهای تجزیه طلبانه و ضد ایرانی تبدیل شده اند. دولت جمهوری آذربایجان برای نشان دادن حسن نیت باید این عناصر را اخراج کند و به رژیم صهیونستی اجازه حضور در این کشور را ندهد.