عظیمی قدیم: اوبالی مشغول بت سازی و عامل ایجاد شکاف و ریزش نیرو است

 آناخبر: اختلاف های درون گروهی تجزیه طلبان پانترکیست هر روز ابعاد بیشتر و عمیق تری پیدا می کند و مردم شاهد پرده برداری از چهره واقعی خائنین هستند.

 

اینبار یک روحانی خلع لباس شده و فعال قومی به نام "عبدالعزیز عظیمی قدیم" در تاریخ 21 بهمن 97 دو فایل صوتی مهمی در کانال تلگرامی عقلانیت منتشر کرد و پرده دیگری از اوبالی هزار چهره برداشت.

وی مدعی شد؛ اوبالی مشغول کار خطرناک بت سازی است و تلاش می کند از لسانی بت بسازد و به عنوان لیدر به خورد فعالان قومی بدهد. لیدر باید به سوال جواب دهد. باید انتقاد پذیر باشد. حالا بیایید از لسانی بپرسیم که چرا نظرت در مورد فلان کس و فلان فعال عوض شد . دیروز یک حرف می زدی الان می زنی زیرش و حرف دیگری می زنی . لیدر باید ثبات داشته باشد و به سوال ها جواب دهد. اوبالی هنوز پس از سال ها اقامت در آمریکا یاد نگرفته که لیدر را باید چه مشخصاتی داشته باشد.

عظیمی قدیم گفت: گوناذ و احمد اوبالی با تخریب های و ناسزاهای خود روحیه فعالان قومی را تضعیف کرده و به سرخوردگی آن ها انجامید و باعث ایجاد شکاف و ریزش نیرو شد. اگر اوبالی نبود الان فعالان خیلی متحد و منسجم بودند.

این روحانی سابق افزود: اوبالی همه را تخریب کرد او عمدا خطوط تلفنی تلویزیون را برای افرادی که فحاشی می کنند باز می گذارد اما صدای منتقدین را قطع می کند.

وی در این دو فایل صوتی مهم، با نام بردن از برخی افرادی که توسط گرداننده تلویزیون گوناذ مورد هتک حیثیت و توهین قرار گرفته اند ادامه می دهد: به عنوان نمونه اوبالی در برنامه زنده تلویزیونی نه تنها به من بلکه "علی شاهین"، "عقیل آذردخت"، "عیوض طاها"، "علی حامد ایمان"، "راشدی"، "حسن ارک"، "علی نظری"، "حبیب ساسانیان"، "داوود عظیم زاده"، "رشیدی"، "حسن کریمزاده"، "قدرت الله یوسفی" و فعالان بسیاری را به باد فحاشی و توهین می گیرد و آن ها را مامور وزارت اطلاعات ایران معرفی می کند و مدعی می شود که هر چه اطلاعات به آن ها دیکته می کند آن را روخوانی و اجرا می کنند.

عبدالعزیز عظیمی قدیم، در ادامه با لحنی تحقیر آمیز با اشاره به تلاش های "جواد احمدی یکانلی" معروف به جاواد توپانچا، برای ترور خود آورده است: جوان 50کیلویی نمی دانم اهل خوی یا یکان است در تلاش است به دستور احمد اوبالی، خانه مرا پیدا کرده تا احتمالا مرا مورد تعرض ! قرار داده یا ترور کند.

وی همچنین به فرستادگان و سفیران بنگاه گوناذ در داخل اشاره کرده و ضمن معرفی آن ها گفت: عباس نیکروان و غلام قلی زاده (آت قولام)، پیش من آمدند تا بین من و اوبالی وساطت کنند اما دیدم آن ها هم طرف دار او هستند و از احمد دفاع می کنند و حرف را می زنند. اوبالی در تلویزیون و پیش چشم خانواده و خواهر به من ناسزا می گوید و توهین می کند. من چگونه با وی سازش کنم؟

خلاصه در این که خائنان به وطن و آذربایجان جملگی از یک قماش هستند شکی نیست . لکن واقعیت این است که طرفداران احمد اوبالی در داخل اکثرا از اقشار بی بهره از سواد و مطالعات آکادمیک بوده و از عباس لسانی در صدر این لیست گرفته و افرادی همچون آت قولام یا جاواد تپانچا با استفاده از ادبیات چاله میدانی و منش لمپنیسم، گروه فشار گوناذ و اوبالی در داخل به شمار می روند.