ترکیه خانه امن تجزیه طلبان پانترکیست

آناخبر: ترکیه بر خلاف پروتکل های امنیتی به خانه امن تجزیه طلبان پانترکیست ضد ایرانی تبدیل شده است و آمریکا و عربستان جنگ رسانه ای را از داخل کشورهای همسایه ایران هدایت می کند.

برپایی جلسات ضد ایرانی در ترکیه با هدف دسیسه چینی برای ایجاد آشوب و بی نظمی در ایران توسط عناصر پیشانی سفید ضد ایرانی برگزار می شود.

تنها در طول 2 سال اخیر چندین نشست محفلی پنهان و آشکار ضد ایرانی و در حمایت از تجزیه طلبان در ترکیه برگذار شده است.

از تازه ترین های این نشست ها به بهانه 21 آذر در (23 آذر 1397)  و به ابتکار به اصطلاح انستیتوی تحقیقاتی تبریز، انجمن مدنیت، فرهنگ و بیداری اجتماعی خزر، مرکز مطالعاتی تبریز و پلاتفورم تورکان ایران و با میزبانی گروه تاریخ دانشکده ادبیات دانشگاه حاج بایرام ولی برگزار شده است که اسامی عناصر تجزیه طلب پان ترکیستی همچون محمود فاضلیان (بیلگین)، مجید جوادی (آراز)، محمدرضا هئت، اسماعیل جوادی، امیر مردانی، فریدون پرویز نیا صابر رستم خانلی (نماینده سابق جمهوری آذربایجان)، کونور آلپ ارجیلاسون، احمد بیجان ارجیلاسون، حیدر چاکماک، عبداله گون دوغدو (همگی اهل ترکیه) و رامین ماراغالی و جاوید تبریزلی (رقاص و نوازنده) به چشم می خورد.

ابلاغ دستور اربابان آمریکایی و عربستان به عوامل مورد حمایت در ترکیه و دسیسه چینی برای ایجاد آشوب و بی نظمی در ایران از جمله اهداف سفر عناصر فعال در آمریکا و اروپا به این کشور است.

در سال گذشته نیز (6 اسفند 1396) نشستی با پوشش زبان مادری در هتل مجلل آلبای آنکارا برگزار شد. این نشست ها اغلب توسط عوامل این سرویس و جاسوسان چند جانبه تدارک دیده می شوند.

همچنین خبرگزاری دولتی ترکیه آناتولی در 10 اردیبهشت 97 از حضور چند نفره یک گروهک تجزیه طلب پان ترکیست در سالن کنفرانس دانشگاه ییلدریم بایزید آنکارا به عنوان کنفرانس نام برد.

این رسانه وابسته به دولت ترکیه نه تنها بی مهابا خبر حضور تجزیه طلبان ضد ایرانی را پوشش می دهد بلکه در اقدامی غیر حرفه ای و تبلیغی مدعی حضور اساتید، پژوهشگران و دانشجویانی از ترکیه و ایران شده است.

هتل ها و دانشگاه های ترکیه به محلی برای تجمع ها و دیدارهای گروهک های تجزیه طلب فعال در ترکیه و سایر کشورهای غربی تبدیل شده است و رسانه های وابسته به دولت ترکیه و آمریکا و عربستان علنا از آن ها حمایت می کنند.

در 25 مرداد 1397 تجزیه طلبان پانترکیست مقیم ترکیه و آمریکا نشستی دیگری در استانبول ترکیه برگزار کردند و کارکنان تلویزیون گوناذ (به مدیریت احمد اوبالی) در آن شرکت کردند.

دو عامل پیشانی سفید دستگاه اطلاعاتی میت ترکیه که در بخش ایران رسانه های دولتی ترکیه مشغول فعالیت بوده و با کنسولگری اسرائیل در استانبول در ارتباط تنگاتنگی هستند از افراد موثر در تنظیم سفارشی چنین اخباری می باشند.

بررسی هویتی تجزیه طلبان سخنران در این حضور نشان از عجز و ناتوانی میت ترکیه و سرویس های اطلاعاتی در جذب و حمایت مالی و معنوی! از افراد سطح بالا و تحصیلکرده در این حوزه است.

چراغ سبز دولت اردوغان برای اعلام حضور آشکار تجزیه طلبان پانترکیست، تبعات سنگین دیپلماتیکی برای این کشور خواهد داشت.

ترکیه بزرگترین زندان منتقدین و روزنامه نگاران است و پلیس اردوغان سرکوبگرترینها در جهان میباشد.

بعلاوه ترکیه بر خلاف حسن همجواری و رعایت پروتکل های امنیتی با ایران به خانه امنی برای فعالیت های گروهک های نژادپرست پانترکیستی تبدیل شده است و اعضا آن در جریان فراخوان های دعوت به اغتشاش در قلعه بابک از این کشور هدایت آن را بر عهده داشتند.

تجزیه طلبان پان ترکیست فعال در ترکیه علاوه بر همکاری با میت ترکیه و سازمان اطلاعاتی جمهوری آذربایجان توسط رابطین موساد و سیا در کنسولگری های اسرائیل و آمریکا در استانبول هدایت می شوند و همچون کبکی سر خود را در برف فرو برده اند و گمان می کنند دیده نمی شوند.

این افراد پیش از 14 و 15 تیرماه 97 در خانه های امن در ترکیه حضور داشتند و با برنامه ریزی ها و دستورهای میت ترکیه و سرویس های جاسوسی کار فراخوان سازی و تشویق به حضور در قلعه بابک را از طریق تعداد زیادی ایمیل و آیدی ها و نام های کاربری مختلف در تلگرام، اینستاگرام، فیس بوک و واتس آپ با اسامی مختلف پانترکیستی و حتی در پوشش اسامی و تصاویر خاصی از زن و دختر قصد داشتند این جریان را پرتعداد نشان دهند و کار ارتباط گیری از داخل و جمع آوری اطلاعات را به شیوه فرقه تروریستی منافقین انجام دهند.

بررسی ها نشان می دهد، بخشی از کار تهیه فراخوان با طرح های مختلف، انتشار خبر جعلی در بخش های فارسی رادیو تلویزیون دولتی ترکیه، ارسال خبر به رسانه های ترکیه و التماس از آنها برای درج خبر به طوریکه 30 خبرگزاری و روزنامه همزمان یک خبر کپی شده را منتشر کردند، گدایی از رسانه های خبری برای انتشار خبرها، وارونه نمایی و جعل واقعیت و فریب رسانه های خبری ترکیه و جمهوری آذربایجان و شبکه های فارسی و عربی، صدور فراخوان های تجمع در برابر نمایندگی های دیپلماتیک ایران و ... به طور مشترک از چند خانه امن در ترکیه انجام میگرفت.

بخشی از اقدامهای ضد ایرانی و تلاش برای اغتشاش و ناامنی در ایران که توسط گاوهای پیشانی سفید مزدور و وابسته به دستگاه های اطلاعاتی به راحتی در خاک کشور دوست و برادر ترکیه انجام می شود و باید مورد توجه جدی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد.

به تازگی و تنها در جریان دعوت تلویزیون گوناذ و اعضا گروهکهای مستقر در این کشور برای تجمع و آشوب طلبی در قلعه بابک بیش از 30 خبرگزاری و روزنامه فقط یک خبر با موضوع مشترک را همزمان منتشر کرده اند.

خبرگزاری های "بخش فارسی دولتی تی آر تی ، آناتولی، تی آر تی هابر، فتح مئدیا ، حقوقی هابر، مای نئت ، هابر آلفا ، عالمی هابر، هابرلرده نه وار ، سانال باسین ، سون سوز ، سون دقیقه ۳۸ ، تایم تر، هابر ترک ، اودا تی وی ، ایکس هابر ، دوروش هابر ، هابر ییلدیز ، یئنی حمله ، اورهون هابر ، قاسته ۲۴ ، دنیا بواتنی ، کانال وی" و روزنامه های "استار، روزنامه آکشام، روزنامه یئنی سوز، روزنامه یئنی آسیا، روزنامه ملت" و ...  از جمله این رسانه ها می باشند.

دولت کشور به اصطلاح دوست و برادر ترکیه در طول ۴ دهه از انقلاب اسلامی، نمک خورده و نمکدان شکسته و برخلاف عرف دیپلماتیک و قراردادهای امنیتی گاها به طور آشکار از افرادی که برای ناامن کردن ایران در تلاش هستند حمایت کرده است.

به عنوان نمونه ای از صدها مورد، مدیر و گردانندگان تلویزیون ضدایرانی وابسته به سیا گوناذ به طور مرتب به ترکیه سفر کرده و علاوه بر حمایت میت از آنها، برخی از صفحه های مجازی توسط این افراد علاوه بر جمهوری آذربایجان از این کشور نیز به روز رسانی میشود.

عوامل چند نفره گروهک چنده نفره پانترکیست تجزیه طلب علاوه بر میت ترکیه با عوامل موساد و سیا مستقر در کنسولگری اسرائیل و آمریکا  که در استانبول مستقر هستند مرتبط بوده و در سازماندهی تجمع ها در برابر دفاتر نمایندگی ایران در این کشور نقش فعالی دارند. این افراد همچنین به واسطه سرویس های جاسوسی تعدادی را برای دیوار نویسی، توزیع پرچم و اطلاعیه در شهرهای مختلف ایران با موضوع قلعه بابک در 14 و 15 تیر 1397 را بسیج کرده بودند که برخی از آنها دستگیر شدند.