علی‌اف: ما آذربایجانی هستیم تورک نیستیم/ چهرگانی: علی‌اف برده روس است

اختصاصی آناخبر: حیدر علی‌اف به صراحت جمهوری آذربایجان را یک کشور مستقل از توران ادعایی پان ترک‌ها اعلام کرده است.

 

به گزارش آناخبر، حیدر علی‌اف رئیس‌جمهور سابق و بنیان‌گذار سلسله علی‌اف‌یسم در جمهوری آذربایجان ، در زمان حیات خود از نقشه شوم سلطه‌گران برای استعمار کشورهای جهان سوم پرده برداشته و معتقد بود تمامیت ارضیِ کشورش با بهانه تشکیل توران بزرگ و با شعار « تورکچولوک» نقشه‌ای بیش برای هضم کشورهای کوچک در تشکیل ایالاتی به نفع غرب نیست .

این مقام مسئول سابق KGB  بارها در سخنرانی‌های خود به صراحت جمهوری آذربایجان را یک کشور مستقل از تورانِ ادعایی پان‌ترک‌های ترکیه اعلام کرده بود و این در حالی است که امروزه عده‌ای جاهل در داخل مرزهای ایران سنگ همان آذربایجانی را به سینه می‌زنند که بنیان‌گذار آن مخالف تورکچولوک بوده و پرچم کشوری را بالای سر می‌گیرند که رئیس‌جمهور سابق آن از شعار امروزی آنان سال‌ها پیش اعلام برائت کرده است. این جاهلان اندک در ایران برخلاف مرادِ خویش در کشور جمهوری آذربایجان قصد دارند آذربایجانِ ایران را به اسم تورک‌گرایی مستعمره ترکیه کنند.

حیدر علی‌اف رهبر فقید جمهوری آذربایجان در یکی از سخنرانی‌های خود به صراحت جمهوری آذربایجان را یک کشور مستقل از توران ادعایی پان ترک‌ها اعلام کرده و تأکید می‌کند که آذربایجان نه یک کشور تورک است و نه زبان تورکی دارد بلکه کشور آذربایجان است و زبان آذربایجانی دارد.

با این وجود گروهک‌هایی مانند گاموح به سرکردگی محمودعلی چهرگانی و به نوچه‌گی مجید (ائلیار) ماکویی که ادعای استقلال آذربایجان از ایران را دارند و در حال حاضر جیره‌خوار حزب فاشیستی حرکت ملی ترکیه (MHP) و سگ دست‌آموز «دولت باغچلی» شده‌اند، قصد دارند آذربایجان ایران را به اسم تورک‌گرایی مستعمره ترکیه کنند.

حال می‌توان تشنج روانی و فحاشیِ افسار گسیخته چهرگانی نسبت به خاندان علی‌اف در چند ماه گذشته را بهتر درک کرد، زمانی که چهرگانی حیدر و الهام علی‌اف را برده روس معرفی می‌کند.

ویدئوی حیدر علی‌اف در مورد هویت و زبان مردم آذربایجان را از اینجا مشاهده کنید.

ترجمه سخنان حیدر علی‌اف:

برای ما عامل تاریخی وجود دارد: «آذربایجان‌گرایی، آذربایجان‌گرایی!».

ملت ما به عنوان آذربایجانی تاریخ بزرگی دارد، تاریخ کهن دارد!

زبان ما زبان آذربایجانی است! میدانید که در آذربایجان در سال 92 (دوره ابوالفضل ائلچی بیگ در سال 1992) اشتباه بزرگی انجام دادند و نوشته بودند که زبان ما زبان ترکی است.

ما اسم داریم: «آذربایجان». ما خودمان زبان داریم: «زبان آذربایجانی» و زبان خیلی زیبایی داریم، زبان بسیار غنی داریم،  زبان خیلی لذت بخشی داریم.

شما میدانید که تحصیلات من به طور کلی به زبان روسی گذشته است و تمام دوران جوانی من همراه با زبان روسی بوده است.، به زبان روسی درس خوانده‌ام، به زبان روسی کار کرده‌ام، در مسکو کارهای بسیار بزرگی انجام داده‌ام، زبان روسی برای من به عنوان زبان مادری است.

 

واکنش محمودعلی چهرگانی علیه حیدر علی‌اف:

  • ما مصمم به بریدن دست‌های نجس خاندان علی‌اف به عنوان بَرده روس و دشمن ترک از جنبش ملی مقدس آذربایجان جنوبی هستیم.
  • علی‌اف‌یسم یا حیدریسم با فروختن قره‌باغ به ارمنستان حاکمیت را غصب کرده‌اند و به همین خاطر هیچ جایی در آذربایجان متحد و بزرگ نخواهد داشت.
  • آذربایجان متحد در آینده نزدیک نشانه‌های سلاله علی‌اف را پاک خواهد کرد و به زباله‌دانی تاریخ خواهد فرستاد.
  • آیا از نقش حیدر علی‌اف در تشکیل حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) خبر داشتید و می‌دانستید که پدر حیدر علی‌اف کُرد ایزدی و مادرش ارمنی بود؟
  • آیا می‌دانستید که در جنگ قره‌باغ با دستور علی‌اف به قهرمانانی که تا شهید نمی‌شدند به ارمنی‌ها خاک نمی‌دادند از پشت شلیک شد؟
  • در سال 1991 حکومت ملی آذربایجان شمالی پس از چند سال با همکاری مشترک روس-فارس-ارمنی-علی‌اف‌ها سرنگون شد و 20 درصد از آذربایجان شمالی تحت اشغال ارمنستان و 80 درصد تحت اشغال سلاله غیر ترک علی‌اف درآمد.
  • در حالی که قره‌باغ تحت اشغال قرار دارد، سلاله علی‌اف میلیاردها دلار از ثروت ملت را چپاول کرده و به خارج از کشور فرستاده‌اند. دختران جوان ما در آذربایجان شمالی نمی‌توانند کار پیدا کنند و در کشورهای عربی خلیج‌فارس به کارهای نظافتی می‌پردازند تا بتوانند شکم خود و خانواده‌شان را سیر کنند.
  • من چگونه می‌توانم به حکومت علی‌اف، حکومت ملی بگویم در حالی که جانبازان جنگ قره‌باغ در کنار خیابان‌ها به وضعیت بدبختی و بیچارگی افتاده‌اند، آوارگان قره‌باغ بی‌وطن و بی‌خانمان شده‌اند و این حکومت تا به حال نه‌تنها دست یاری به سمت آذربایجان جنوبی و ترکمن‌ها دراز نکرده است بلکه برعکس همواره موانع بر سر راه آن‌ها قرار داده است.