مثلت تکفیری- صهیونیستی- عثمانی در قفقاز/ عکس یادگاری نظامی جمهوری آذربایجان با پرچم رژیم صهیونیستی

 آناخبر: یک نظامی ارتش جمهوری آذربایجان بی آنکه اثری از پرچم کشورش باشد با غرور وصف ناپذیری در کنار پرچم رژیم صهیونیستی و ترکیه عکسی به یادگار میگیرد.

 

مردم و سیاستمداران جمهوری آذربایجان می دانند که در جنگهای قبلی و فعلی بر سر قراباغ اگر ایران نبود ارتش ارمنستان تا باکو پیش میرفت و باید پرچم ارمنستان بر دیوار خانه ها نصب میشد.  

نظامیان جمهوری آذربایجان به جای آنکه بر پرچم ایران بوسه بزنند به پرچم های کشوری فخر میکنند که طوق بندگی و بردگی بر گردن آنها آویخته است.

مرور مطبوعات و شبکه های مجازی موافق و مخالف دولت جمهوری آذربایجان و اظهار نظرهای مردم این کشور نشان از نارضایتی گسترده از خاندان علی اف دارد زیرا همگی از کلاه گشادی که در جریان جنگ اخیر قراباغ بر سر رفت و سربازهای بسیاری که بی دلیل کشته شدند عصبانی هستند.

رژیم صهیونیستی و ترکیه هرگز به فکر منافع جمهوری آذربایجان نیستند. هدف مشترک آنها حضور در نزدیکی مرزهای ایران است.

پس از آنکه عمق استراتژیک ایران در منطقه تا چند کیلومتری مرزهای رژیم جعلی صهیونیستی قرار یافت به دنبال تلافی آن هستند. بر اساس سندهای لو رفته سیا در ویکیلیکس، مئیر داگان رئیس وقت موساد در ملاقات مرداد 1389 با سفیر آمریکا در تل آویو ایجاد بلوا و آشوب و بی ثباتی در ایران را با کمک تجزیه طلبان پان در مناطق آذری نشین و کردنشین را امری ضروری توصیف کرده بود.

رژیم صهیونیستی علاوه بر امید به کمک تجزیه طلبان و قوم گرایان با توصل به باکو و آنکارا قصد دارد با حضور در منطقه به ایران تاثیر گذارد.

فضا سازی برای ایجاد جنگ در قفقاز به بهانه قراباغ جهت نزدیکی به مرزهای ایران و روسیه از اهداف بلند مدت اسرائیل بود.

هاآرتص در سال 2012 نوشت: باکو دسترسی اسرائیل به پایگاه نظامی در نزدیکی ایران را تضمین کرده است و آذرتاج در سال  2020 از ایجاد پایگاه نظامی پهپادی برای اسرائیل در قراباغ  تازه آزاد شده خبر داد.

در جریان درگیری ها بر سر قراباغ ،اسرائیل کمک های نظامی خود به باکو را افزایش داده  و حداقل چهار هواپیمای ایلیوشین ایل -۷۶ که توسط شرکت هواپیمایی باری جمهوری آذربایجان Silk Way اداره می شود که به وزارت دفاع باکو خدمت می کند، از پایگاه هوایی ارتش Uvda اسرائیل فرود آمده و بلند شده اند.

به گزارش خبرگزاری رسمی آذرتاج، زاهد عروج، «رییس مرکز تحقیقات اجتماعی جمهوری آذربایجان» اعلام کرد: رویکردهای خلاقانه ای در ارتباط با اراضی آزاد شده از اشغال وجود دارد که ایجاد «موسسه تولید مشترک پهپادهای آذربایجان، ترکیه و اسراییل» در قراباغ از آن جمله است.

گردون داف کارشناس نظامی از آمریکا درباره نقش اسرائیل در جمهوری آذربایجان به رسانه ها گفته است: اسرائیل توافقنامه هایی با جمهوری آذربایجان دارد و یکسری هواپیماها و پهپادهای نظامی در پایگاه های آذربایجان مستقر کرده است که در صورت لزوم علیه ایران از آنها استفاده بکند.

اسراییل میلیاردها دلار برای مقابله با نیروی هوایی ایران هزینه کرده است.

گردون داف افزود: برای این کار اسرائیل میلیاردها دلار توافقنامه تجاری با ترکیه داشته است تا بتواند این هواپیماها را به جمهوری آذربایجان منتقل کند. اسرائیل ۵ هواپیما را به ترکیه فرستاده و خلبانان آن در ترکیه آموزش دیده اند  و در نهایت در آذربایجان مستقر شده اند و افزون بر این مهمات این هواپیماها تامین شده است تا بتوانند در برابر نیروی هوایی ایران بایستند. علاوه بر این در سال ۲۰۱۱  یک کشتی نظامی اسرائیلی هم در بنادر آذربایجان حضور پیدا کرد تا تجهیزات نطامی را به جمهوری آذربایجان منتقل کند.

همچنین یک منبع ارشد در وزارت دفاع اسرائیل به آسیا تایمز، گفته است: باکو نمی توانست بدون حمایت اسرائیل و با این شدت در جنگ قراباغ پیشروی کند.

از طرفی تجزیه طلبان پان ترکیست به عنوان پیاده نظام رسانه ای نظام سلطه که مورد حمایت رسمی و علنی رژیم صهونیستی و ترکیه قرار دارند و از یک خانه تیمی هدایت میشوند تلاش کردند تا ترکشهای جنگ جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر قراباغ  به ایران بخورد اما مجبور به پذیرش شکست در برابر مردم ایران شدند و نتوانستند در برابر اراده ملی و نیز طوفان مجازی مقاومت کنند و خواب مثلث شوم تکفیری- صهیونیستی- عثمانی در قفقاز را برآشفتند.