سناریوی طراحی شده علیه ایران/ رزمایش پیاده نظام جنگ رسانه ای به بهانه قراباغ

 آناخبر: حضور نیروهای تکفیری، ورود رسمی ترکیه در جنگ، حمایت لجستیکی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی از جمهوری آذربایجان و به کارگیری گسترده پیاده نظام جنگ رسانه ای در فضای مجازی با هدف گیری ایران از دلایل تفاوت جنگ جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر قراباغ با موارد مشابه در قبل می باشد.

 

اگر چه باکو و آنکارا سعی کرده اند این جنگ را صرفا تلاشی برای بازپس گیری قراباغ قلمداد نمایند اما نشانه ها حاکی از آن است که این جنگ هدف دیگری را نیز تعقیب می کند و آن نشان روی و تهدید ایران است.

حضور نیروهای تکفیری در جوار مرز، استفاده از پهپادهای اسرائیلی با مستشاری نیروهای صهیونیستی و حضور فرماندهان و سربازان ترک این جنگ را به مانوری عملیاتی و تمرینی برای یک جنگ احتمالی با ایران تبدیل کرده است. از این نظر نفوذ احتمالی پهپادهای اسرائیلی و یا پرتاب راکت های متعدد به داخل خاک ایران با هدف شناخت نقاط قوت و ضعف و ارزیابی توان سامانه های پدافند نیروهای مسلح انجام می شود.

همزمانی این اتفاقات با فعال شدن تمام شبکه ها و رسانه های تجزیه طلبان پانترکیست و نیز فضاسازی گسترده رسانه ای و مجازی نظام سلطه در رادیو تلویزیونهای فارسی زبان یا وابسته به رژیم کودک کش صهیونیستی که همراهی پیرپاتالهای گروهک منافقین در آلبانی را نیز به دنبال دارد نشان از سناریوی طراحی شده برای جنگ بر علیه ایران است که به صورت رزمایشی مشترک در حال انجام است.

تیم مجازی پان ترکیست های تجزیه طلب، ایران را متهم به خیانت به ملت شیعه جمهوری آذربایجان می کند و علت از دست رفتن قراباغ در گذشته و عدم بازگشت آن به خاک جمهوری آذربایجان را حمایت ایران از ارمنستان می داند.

اما جمهوری اسلامی ایران چه کمکی باید می کرده است که نکرده است؟ اگر کمک های گسترده نظامی ایران به باکو در زمان جنگ سالهای 1370 تا 1374 نبود و جلوی پیشروی ارمنستان گرفته نمی شد آیا اکنون کشوری بنام جمهوری آذربایجان وجود داشت که مدعی باشد؟ آیا اسکان و حمایت از دهها هزار نفر آواره پناهنده به ایران فراموش شدنی است؟ حجم گسترده کمک های غذائی و بهداشتی که جان مردم جمهوری آذربایجان را نجات بخشید نامش چیست؟