لانه تروریست ها/ عوامل صهیونیستی ترور دانشمندان ایرانی در جمهوری آذربایجان و ترکیه

 آناخبر: خبرگزاری فارس در گزارشی در سال 90 با تیتر عامل ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، پناهنده جمهوری آذربایجان است از جزئیات ترور شهید مصطفی احمدی روشن و شهید علیمحمدی پرده برداشت.

 

در این گزارش آمده بود: عامل سرویس جاسوسی اسرائیل(موساد)که در سازماندهی ترور شهید مصطفی احمدی روشن و شهید علیمحمدی از دانشمندان هسته‌ای ایران نقش داشت، شخصی یهودی معروف به "جاویدان" پناهنده جمهوری آذربایجان می‌باشد.طبق اطلاعات موثق، وزارت امنیت ملی جمهوری آذربایجان در تهیه و تدارک امکانات فنی و مواد منفجره برای این عامل موساد نقش بسزایی داشته است. اعترافات مجید جمالی فش عامل موساد که علیمحمدی دانشمند هسته‌ای ایران را ترور کرد، نشان داد که وی به طور مکرر از باکو به تل آویو سفر کرده است.

ترور بزدلانه «محسن فخری زاده» دانشمند هسته‌ای ایران و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بعدازظهر روز جمعه 7 آذرماه 1399 بار دیگر توجه ها را به سوی رژیم قاتل صهیونیستی، آمریکا و همپیمانان منطقه ای جلب کرد.

تمام دانشمندان هسته‌ای ایرانی که پیش‌تر ترور شدند یا سوء‌قصدی علیه جان آنها انجام گرفته، عملیات آن توسط عاملان موساد اجرا شده است و فخری‌زاده نیز در لیست ترور موساد قرار داشت. محسن فخری‌زاده تنها دانشمند هسته‌ای ایرانی است که بنیامین نتانیاهو نام او را مستقیما در سال ۲۰۱۸ به زبان آورده و ادعا کرده بود روی برنامه تسلیحاتی اتمی کار می‌کرده است. علاوه بر این، سبک ترور نیز بیانگر آن است که این اقدام از سوی موساد برنامه‌ریزی و اجرا شده است.

سال ۱۳۹۰ «دیوید سنجر» روزنامه‌نگار روزنامه نیویورک‌تایمز در واشنگتن که ارتباط نزدیکی با محافل اطلاعاتی و مقامات کاخ سفید دارد، در کتاب خود به نام «مواجهه و اختفا» از برنامه‌های مشترک کاخ سفید و تل‌آویو برای حمله سایبری و انجام ترورهای گوناگون در ایران خبر داد.

علاوه بر نقش مستقیم آمریکا در این ترور، باید به نقش سازمان تروریستی منافقین در انجام اینگونه عملیات‌های تروریستی اشاره کرد. البته سازمان منافقین بیشتر نقش «پادو»ی سرویس‌های جاسوسی را ایفا می‌کند و زمانی که دولت‌ها به دلیل عواقب بین‌المللی نمی‌خواهند به صورت مستقیم به مسأله‌ای اشاره کنند، از پوشش این سازمان استفاده می‌کنند.

ترکیه و جمهوری آذربایجان به خانه امن دشمنان ایران و تروریستها تبدیل شده اند.

جمهوری آذربایجان خاک و حریم هوایی خود را در اختیار رژیم کودک کش صهیونیستی قرار داده و ترانزیت تروریست های موساد برای ورود به ایران با چشم پوشی باکو صورت میگرد و تجزیه طلبان پان ترکیست را به طرق مختلف مورد حمایت خود قرار میدهد.

ترکیه نیز به پایگاه موساد تبدیل شده و کارشناسهای میز ایران در این سرویس آدم کش، ترازیتهای تروریستی و ماموریتهای خود در مورد جمهوری اسلامی در منطقه را از خاک این کشور و با چراغ سبز آنکارا انجام می دهند. علاوه بر آن ترکیه هیچ محدودیتی برای فعالیت تجزیه طلبان پیشانی سفید پانترکیست ایجاد نمیکند. همچنین در طی 40 سال گذشته، خانه های تیمی منافقین تروریست در ترکیه فعال هستند.

در جریان جنگ جمهوری آذربایجان و ترکیه بر سر قراباغ، این دو کشور پای رژیم صهیونیستی را به مرزهای شمالی و شمال غرب ایران باز کردند تا آدم کش های موساد از این منطقه نیز ماموریت های تروریستی خود را به راحتی انجام دهند.