نماینده مجلس جمهوری آذربایجان: مخالفان دولت داعشی هستند

آناخبر: یک عضو کمیته امور دفاعی و امنیتی مجلس جمهوری آذربایجان، پخش زنده تظاهرات ۱۹ ژانویه مخالفان دولت این کشور از طریق اینترنت و دیده شدن آن توسط بیش از یک میلیون نفر را نشانه برهم خوردن «توازن اطلاعات» میان دولت و مخالفان در جمهوری آذربایجان دانست و مخالفان در این کشور را به داعش تشبیه کرد.

 

زاهد عروج در گفتگو با روزنامه ینی مساوات، از صادر نشدن مجوز تظاهرات مخالفان در روز شنبه ۲۶ ژانویه دفاع کرد و گفت : «در هرحال، با توجه به این رقم ها می توان گفت توازن در فضای اطلاعاتی ما به هم خورده است. به همین علت، مدیریت تلویزیون دولتی تغییر کرد. «شبکه اجتماعی» نیز تلاش دارد مخاطبان ثابت خود را پیدا کند. یک گروه از کارکنان پیشین شبکه «آ.ان.اس» تحت رهبری میرشاهین آقایف، روزنامه نگار حرفه ای مشهور، به فضای خبری بازگشته اند و موضع گیری آنها در مقابل جریانات ضدولتی شایسته قدردانی است.»
این عضو کمیته امور امنیتی و دفاعی و عضو گروه کاری مجلس جمهوری آذربایجان با مجمع پارلمانی ناتو همچنین مخالفان دولت این کشور را به «داعش» تشبیه کرد و گفت: «مخالفان تلاش می کنند که تعداد شرکت کنندگان در تجمعاتشان به ۵۰ هزار نفر برسد تا وارد «میدان آزادی» باکو بشوند. از نظر آنها، به دست آوردن این محوطه در مقابل «ساختمان حکومت»، به معنای در دست گرفتن نقطه مرتفع راهبردی و تعیین کننده خواهد بود.»
این نماینده مجلس جمهوری آذربایجان همچنین خواهان اخراج نمایندگان بی اعتنا به تحولات جاری در این کشور از مجلس شد و گفت :« نمایندگانی که در مقابل “این جنگ صلیبی” سینه خود را سپر نمی کنند، باید از مجلس کنار زده شوند.»