استاندار دو گانه حقوق بشری غرب / عاملان قتل همسر و ترور روزنامه نگار منتقد الهام علی اف در فرانسه هنوز دستگیر نشده اند

آناخبر: "رحیم نمازوف" روزنامه نگار در تبعید جمهوری آذربایجان و همسرش در فروروین 1397 در حومه تولوز فرانسه هدف گلوله قرار گرفتند وی به شدت مجروح ولی همسرش کشته شد اما عاملان ترور هرگز دستگیر نشدند.

وی که از خبرنگاران منتقد الهام علی اف است که در سال ۲۰۱۰ پس از انتشار خبرهایی درباره تقلب های گسترده انتخاباتی در جمهوری آذربایجان و تهدید های جانی صورت گرفته از سوی ماموران امنیتی این کشور به فرانسه گریخت.
نحوه ورود غرب و ترکیه در جریان ترور جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستانی را با ترور و قتل همسر یک روزنامه نگار شیعه اهل جمهوری آذربایجان سوال های فراوانی در محافل خبری و سیاسی ایجاد کرده است.
"رحیم نمازوف" Rahim Namazov از روزنامه نگارانی بود که در فضای تاریک و سیاه رسانه ای جمهوری آذربایجان مشغول فعالیت بود.
ترور این روزنامه نگار منتقد توسط دولت جمهوری آذربایجان نشان می دهد کوچکترین صدای مخالفی در این کشور خفه می شود.
جمهوری آذربایجان و ترکیه به عنوان میعادگاه تجزیه طلبان پان ترکیست، به کانون سرکوب و رعب و وحشت بر علیه آزادی قلم و بیان تبدیل شده است.
ترور سرنا شیم، Serena Shim خبرنگاری که در پرس تی وی کار می کرد و به اسنادی از حمایت ترکیه از داعش دست یافته بود در 27 مهر 1393 سال هنگام بازگشت به محل کار در تصادفی ساختگی ترور شد و میت ترکیه رسانه های این کشور را از پرداختن به این ترور و تحقیق پیرامون آن منع کرد.
زندان های مخوف جمهوری آذربایجان و ترکیه بیش از 80 فعال خبری زندانی خبرنگاران میانه رو و منتقد را در خود جای داده است.
الهام علی اف و رجب طیب اردوغان رئوسای جمهور این دو کشور از سوی گزارشگران بدون مرز، انجمن قلم، عفو بین الملل، دیده بان حقوق بشر و بسیاری از نهادها و انجمن های مدافع حقوق بشر به عنوان دشمنان شماره یک آزادی بیان و قلم انتخاب شده اند.