آناخبر: ' فیصل المقداد ' قایم مقام و معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد، نیروهای ترکیه برای بازگشت امنیت و ثبات به کشور ما باید خاک سوریه را ترک کنند.

به گزارش ایرنا، وی در گفت و گو با روزنامه الوطن که روز یکشنبه منتشر شد، افزود، ترکیه برای گمراه کردن افکار عمومی در داخل و خارج سخن می‌ گوید و کار دیگری انجام می دهد و بخشی از خاک سوریه را اشغال کرده است.
این مقام وزارت خارجه سوریه تصریح کرد : سوریه همچنان تاکید می کند که نمی تواند به تضمین های ترکیه اطمینان کرد زیرا این کشور دارای اهداف استعماری و توسعه ‌طلبانه است.
المقداد در پاسخ به سوالی درباره درخواست برخی از احزاب کرد در مناطق تحت تسلط نیروهای دموکراتیک این کشور از حکومت سوریه برای ایستادن در مقابل تجاوزهای ترکیه، گفت که این ارتش سوریه است که در مقابل تجاوزهای ترکیه می ایستد.
المقداد اضافه کرد: این افراد باید به روح شهروندی و ایمان به وطن خود بازگردند نه اینکه از آمریکا، اسرائیل و دیگران بر ضد منافع کشور خودشان کمک بگیرند.
معاون وزیر خارجه سوریه بیان کرد: آنها ابتدا باید به آغوش وطن باز گردند تا سپس ملت در کنار آنها بایستد.
وی تصریح کرد: ارتش سوریه در کنار همه گروه ها، احزاب و طوایف این کشور برای پایان دادن به تروریسم در راستای منافع ملت این کشور می ایستد.
وی افزود: سوریه بر تروریسم و حامیان آن پیروز خواهد شد و همه مناطق را از تروریسم، آمریکا، ترکیه و تجزیه طلبان آزاد خواهد کرد.
این مقام وزارت خارجه سوریه در بخش دیگری از مصاحبه خود درباره نماینده جدید سازمان ملل در امور سوریه خاطر نشان کرد، دمشق با ' گیر پدرسن ' فرستاده جدید سازمان ملل در این کشور همکاری خواهد کرد و وی باید از اشتباهاتی که دی میستورا مرتکب شده دوری کند.
وی افزود، این همکاری به شرطی خواهد بود که از شیوه ‌های نماینده پیش از خود پیروی نکند و مانند دی میستورا در کنار تروریست‌ها نایستد و از ارزش‌ های مورد احترام منشور سازمان ملل متحد درباره آزادی ملت‌ها و مبارزه با تروریسم دفاع کند.

ایران