آناخبر:«عبدالعزیز بن سعود بن نایف» وزیر کشور عربستان و هیات همراه وی روز یکشنبه با الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان دیدار کردند .

به گزارش خبرگزاری رسمی ' آذرتاج '، علی اف در این دیدار با اشاره به اینکه روابط جمهوری آذربایجان و عربستان در سطح بالا قرار دارد، سفر اخیر خود به عربستان و مذاکرات انجام گرفته در جریان این سفر را برای توسعه روابط دو کشور مهم توصیف کرد .
وی، با تاکید بر اینکه جمهوری آذربایجان و عربستان در نهادهای بین المللی از یکدیگر حمایت می کنند، از موضع گیری عربستان در رابطه با مناقشه قره باغ قدردانی کرد .
رئیس جمهوری آذربایجان،ابراز امیدواری کرد، با توسعه تعاملات اقتصادی میان دو کشور ، حجم گردش تجاری و سرمایه گذاری متقابل افزایش یابد.
علی اف گفت: افزایش سفرهای گردشگری از عربستان به جمهوری آذربایجان و چند برابر شدن این سفر ها در سال جاری نشانه روابط دوستانه دو کشور است .
وی در بخشی از سخنان خود از سطح همکاری جمهوری آذربایجان و عربستان در حوزه امنیتی ابراز رضایت کرد و گفت: سفر وزیر کشور عربستان به جمهوری آذربایجان به توسعه همکاری در این حوزه کمک خواهد کرد .
بنا به این گزارش، وزیر کشور عربستان نیز با اشاره به توسعه بیش از پیش روابط دو کشور گفت : میان دو کشور در سطح بالا و در خصوص مسائل مختلف هماهنگی وجود دارد.
سعود بن نایف عربستان را شریک راهبردی جمهوری آذربایجان عنوان کرد و گفت : همکاری های میان وزارت خانه های کشور نیز در سطح بالا قرار می گیرد .
وی، در این مورد، اهمیت امضای توافقنامه همکاری در حوزه امنیتی در جریان سفر اخیر وزیر کشور جمهوری آذربایجان به عربستان را خاطر نشان کرد .

ایران