آناخبر: گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه "قسد" حملات ترکیه به عین‌العرب سوریه را حمایت آشکار از گروه تروریستی داعش دانست.

به گزارش تسنیم به نقل از المیادین، گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه "قسد" در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای این گروه به آخرین پایگاه داعش در سوریه حمله کردند.
در این بیانیه آمده است که حملات ترکیه عملیات "قسد" را برای مدتی طولانی متوقف می‌کند و این همان چیزی است که ترکیه به‌دنبال آن است.
این گروه افزود: حملات ترکیه به سوریه حمایت مستقیم آنکارا از گروه تروریستی داعش است.
در این بیانیه آمده است که هماهنگی آشکار بین حملات ترکیه در شمال و حملات داعش در جنوب منجر به توقف نبرد موقف نبرد نابودی تروریسم در آخرین پایگاه داعش در سوریه شده است.
گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه تأکید کرد که حملات ترکیه با ضدحملاتی که داعش اخیراً در منطقه هجین انجام داده همزمان شده است.
مرکز موسوم به دیده‌بان حقوق بشر وابسته به معارضان سوری روز گذشته اعلام کرد که طی دو روز گذشته صدها مبارز کرد برای حمایت از نیروهای دموکراتیک سوریه برای عملیات جدید علیه داعش وارد دیرالزور شده‌اند.
این مرکز افزود که نیروهای دموکراتیک سوریه به بسیج نیروها و امکانات خود برای آغاز عملیات علیه داعش ادامه می‌دهند و طی 48 ساعت اخیر بیش از 500 نیروی رزمی ویژه به آخرین پایگاه داعش در شرق رود فرات رسیده‌اند.
امروز چهارشنبه منطقه عین‌العرب سوریه در نزدیکی شانلی اورفا هدف حملات توپخانه‌ای ترکیه قرار گرفت.
چند روز پیش نیز مرز شمالی سوریه در شرق فرات هدف حملات توپخانه‌ای نیروهای ترکیه قرار گرفته بود.

ایران