قراباغ، پایان ترکیه در منطقه / اردوغانِ شکست خورده، عصبانی و خسته است

آناخبر: ترکیه آخرین تیرهای خود را در قفقاز جنوبی پرتاب می کند و قراباغ پایان ماجرا جویی اردوغان در منطقه خواهد بود.

باز کردن پای رژیم صهیونیستی به قفقاز جنوبی و نزدیک شدن به مرز روسیه و حضور در شمال غرب ایران به واسطه برادر الهام، از اهداف ترکیه در جنگ جمهوری آذربایجان و ارمنستان است.

ترکیه به عنوان کشوری متجاوز و بی ثبات که به بد عهدی و پشت پا زدن به قراردادهای بین المللی مشهور است در سیاست یک بام و دو هوای سیاست خارجه در قبرس، یونان، سوریه، عراق، لیبی و کشورهای حاشیه خلیج فارس شکست خورده و جدیدا به روسیه و ایران شاخ و شانه می کشد.

نئوعثمانی، با تبعیت از عثمانی قدیم در روابط بین الملل فقط به کشور گشایی می اندیشد و به هر جریان خارج از مرزها وارد شده بدون خون ریزی و قتل و عام آن جا را ترک نکرده است.

این کشور مرز و فضای مجازی خود  را به روی تجزیه طلبان پان ترکیست باز گذاشته و بیشترین خانه تیمی گروهک تروریستی ضد ایرانی در این کشور وجود دارد و داعش  که در آرزوی نا امن سازی کشور بود را مورد حمایت خود قرار داد و چشم خود را بر روی اقدام های خرابکارانه سرویس های اطلاعاتی ضد ایرانی مستقر در ترکیه بسته است.

خطر ترکیه به ایران بیشتر از کشورهای متخاصم آمریکا، اسرائیل و عربستان است زیرا آن ها شمشیر را رو بسته و نیت خود را آشکار کرده است اما این کشور بی ثبات همچون آفتاب پرست هر لحظه به رنگی در می آید.

هیچ بعید نیست که ارتش ترکیه مستقر در حاشیه قراباغ دستور شلیک به خاک ایران صادر کرده تا این کشور را مجبور به واکنش نماید.

ترکیه در عرصه بین الملل تنها مانده و به جز رژیم صهیونیستی و آمریکا هیچ هم پیمانی ندارد.

اما اردوغان خسته و عصبانی به تازگی هم پیمان جدیدی نیز پیدا کرده و آن حزب اسلامی افغانستان تحت امر گلبدین حکمتیار است که مسلکی سلفی دارد و حتی در دهه 1990 نیز در قره باغ با ارامنه جنگیده و خبرگزاری افغانستانی افق نیز از اعلام آمادگی این حزب برای ورود به مناقشه قره باغ به سود آنکارا و باکو خبر داده است.

تنها هم پیمان ترکیه سلفی ها و آدم کش های تروریست و تفاله های سوریه است و کلمه آتش بس، کابوسی برای ترکیه در جنگ جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر قراباغ است زیرا با پایان یافتن درگیری و شکست دیگر بار این کشور در منطقه، رجب طیب اردوغان را برای مدتی در کما خواهد برد.