مزدوران اردوغان یا چریک های کرایه ای خون آشام

آناخبر: دامنه جنگ افروزی و تجاوز نظامی ترکیه پس از سوریه، عراق و لیبی به قره باغ کشیده شد.

اردوغان شکست های تلخی را در دوران صدرات خود تجربه می کند و با پیش بینی شکست احتمالی اخوانی ها در لیبی و بحران های ایجاد شده در ارتباط با برخی کشورهای آفریقایی و عربی حاشیه خلیج فارس و رانده شدن از مصر دست به دامان مزدوران کرایه ای خود در ارتش آزاد سوریه شد و با لشگر کشی جدید به قفقاز جنوبی اندک اتحادیه اروپا را نیز از دست داد و باید همچون سال های قبل برای پیوستن به این اتحادیه سرپا بیاستد.

تروریست های تکفیری اجاره ای ترکیه در جمهوری آذربایجان به چریک های کرایه ای خون آشام مشهور شده اند زیرا برای رفع تکلیف شلیک می کنند و جنگ جویان خوبی نیستند و به دنبال حفظ جان و فرار از صحنه درگیری هستند و فیلم هایی از آه و ناله آن ها منتشر شده است. اما افرادی که زیر نظر ارتش ترکیه آموزش نظامی دیده اند استراتژی نبرد داعش گونه همچون بریدن گوش و سوزاندن و تیر باران اسرا و کشتن غیر نظامیان دنبال می کنند و به شیوه النصر بالرعب به دنبال پیروزی هستند.

اردوغان پس از همپیمانی با ارتش آمریکا در عراق و سوریه در حمایت از داعش نقش موثری در آوارگی میلیون ها انسان دارد و الان برای بی خانمان کردن مردم قره باغ تلاش می کند.

الهام آنچنان در باتلاق رجب فرو خواهد رفت که به سختی خواهد توانست از آن بیرون بیاید. علی اف شریک شکست های اردوغان در عرصه بین المللی شد بی آن که بداند کشور دوست و برادرش ترکیه از وی به عنوان ابزاری موقتی استفاده کرد. جمهوری آذربایجان بدون پشت گرمی به اسرائیل و ترکیه جرات شکلیک تیر هوایی به سوی ارمنستان را نیز نداشت.

اما جمهوری اسامی ایران به عنوان قدرتی که در یک چشم بهم زدن می تواند معادلات منطقه ای را بر هم زند آرام و صبور نظاره گر جنب و جوش های کودکانه ترکیه و رژیم کودک کش در حیاط خلوت خود است.

در طول بیش از 4 دهه از انقلاب اسلامی، ایران هرگز چشم طمع به کشورهای همسایه نداشته و همچون تکیه گاهی استوار و قدرتمند، خیمه ثبات و آرامش در منطقه می باشد.