مزدوران تکفیری اردوغان در ارتش جمهوری آذربایجان بر علیه ارمنستان می جنگند

آناخبر: مانورهای مشترک نظامی و سفر فرماندهان ارتش ترکیه به جمهوری آذربایجان پیش از آغاز درگیری ها بر سر قره باغ از برنامه ریزی قبلی برای بحران آفرینی در منطقه قفقاز خبر می داد.

 

پس از شکست های دولت ترکیه در سیاست خارجه و افزایش تلفات نظامی حاصل از تجاوز نظامی به شمال سوریه، اردوغان برای فرار از فشار داخلی و جهت منحرف ساختن افکار عمومی مجبور شد دور تازه ای از ماجرا جویی را با توسل به تروریست های تکفیری در منطقه قفقاز جنوبی آغاز کند.

اردوغان به هیچ یک از تعهدها و قراردادهای بین المللی فی مابین کشورهای همسایه پایبند نیست و این احتمال وجود دارد که جمهوری آذربایجان را نیز در میانه راه با همسایه های خود تنها بگذارد. به این دلیل است که الهام علی اف با شناختی که از برادر! خود دارد مرتب تلاش می کند در بازی ضد ایرانی ترکیه و مزدوران اردوغان در ارتش آزاد سوریه گرفتار نشود، زیرا از نقض عهد ترکیه با بشار اسد مطلع است.

دولت ترکیه به بهانه کمک به ارتش جمهوری آذربایجان، مزدوران خود در ارتش آزاد سوریه را روانه میدان جنگ برای آزاد سازی قره باغ به این منطقه گسیل کرده است.

رسانه های خبری بین المللی در اروپا و آمریکا پیش از خبرگزاری ها در ایران، با گزارش های مستندی به حضور تروریست های تکفیری برای حمایت از ارتش جمهوری آذربایجان در جنگ با ارمنستان پرداختند.

اردوغان که نگران شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است فعلا دست به ریسک های خطرناکی نمی زند اما این امکان وجود دارد که در صورت پیروزی ترامپ، نیروهای بیشتری از ارتش ترکیه و مزدورانش در ارتش آزاد سوریه را روانه قره باغ نماید.

ترکیه کشوری است که سیاست خارجه مستقلی ندارد و بدون حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی نمی تواند گام بردارد. در جنگ جمهوری آذربایجان و ارمنستان نیز ارتش رژیم کودک کش اسرائیل، پهبادها و جنگ افزارهای پیشرفته ای در اختیار علی اف و اردوغان گذاشته است.

رژیم صهیونیستی از دیر باز به دنبال مکان های استراتژیکی برای نزدیکی به مرزهای ایران بوده و الهام علی اف بهانه خوبی به دست نتانیاهو و اردوغان داده است.

بریدن سر و گوش افراد نظامی و غیر نظامی در منطقه قره باغ و ارمنستان توسط تروریست های تکفیری برای ایجاد رعب و وحشت در منطقه می باشد.

اردوغان ارتش آزاد سوریه و تروریست های تکفیری را بالاجبار برای جنگیدن به نفع ارتش کشوری شیعه وادار کرده است و از برقراری سومین آتش بس نیز بیمناک است زیرا نتوانسته به همه اهداف خود بر علیه ایران برسد زیرا هدف اصلی پیش از قره باغ، فشار بر ایران و دست یابی خیالی به دریای مازندران از طریق ده کیلومتر مرز با نخجوان و بر هم زدن نقشه جغرافیایی ارمنستان و همسایگی با جهموری آذربایجان برای پیوند مسیری از دریای سیاه به دریای مازندران است.

ترکیه در جریان حمله داعش به عراق و سوریه به خوبی می دانست که یکی از اهداف آشکار البغدادی حرکت به سوی مرزهای ایران بود اما کمک های فراوان نظامی و لجستیگی به این گروه تروریستی انجام داد.

زمامداران عثمانی، نئو عثمانی و ترکیه جدید از وجود کشوری قوی و مقتدر همچون ایران در همسایگی خود بیم داشته و دارند . این دولت کشور خود را به اردوگاه دشمنان ایران، تجزیه طلبان پان ترکیست و تروریست ها تبدیل کرده است.