سفیر ترکیه در تهران با سیل‌زدگان ایران ابراز همدردی کرد

آناخبر: سفیر ترکیه در تهران ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های سیل‌زده در مناطق مختلف ایران درباره کمک‌های کشورش در این زمینه توضیحاتی ارائه کرد.

 

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، دریا اؤرس سفیر ترکیه در تهران با انتشار ویدئویی ضمن ابراز همدردی با خانواده های سیل‌زده در مناطق مختلف ایران گفت: در روزهای اول این فاجعه، سفارت ترکیه در تهران به نمایندگی از دولت ما برای کمک رسانی به برادران سیل‌زده ایران آمادگی خود برای کمک به آنان را اعلام کرد.
وی گفت: پس از اینکه ابعاد گسترده سیل مشخص شد، هلال احمر ترکیه وارد عمل شد و 5 تریلی حامل کمک را همراه با یک گروه هفت نفره برای سیل‌زدگان ارسال کرد.
هلال احمر ترکیه پس از یک سفر چهار روزه کمک های اولیه خود را به استان گلستان در شمال ایران رساند. ایران کشوری قدرتمند است و ما این کمک ها را برای ابراز همدردی و التیام آلام سیل‌زدگان انجام دادیم.
سفیر ترکیه گفت: کمک‌رسانی و همدردی را وظیفه انسانی و دینی خود می‌دانیم. یاری نیازمندان و دردمندان در فرهنگ آناتولی وجود دارد. به همین دلیل این کمک ها را بدون هیچ گونه تبعیض نژادی، مذهبی و قومی به سیل زدگان رساندیم.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان نیز در روز 19 فروردین گفت که کمک های انسان دوستانه و امدادی هلال احمر کشور همسایه ترکیه در روستای تازه آباد چن سبلی شهرستان آق قلا در شمال این استان بین سیل زدگان توزیع شد.
محمدعلی هروی اظهار داشت: اقلام وارده پس از تفکیک و دسته بندی بین اهالی سیل زده این روستا تقسیم و چگونگی توزیع آن نیز به صورت ارتباط زنده تصویری به سازمان امداد و نجات کشور گزارش شد.
به گفته وی، این کمک ها شامل 20 دستگاه چادر امدادی، 110 تخته پتو، 20 سرویس ظروف و 20 ست لوازم بهداشتی، 40 تخته موکت و 20 بسته غذایی بود.
به گزارش ایرنا، همچنین جمعیت هلال احمر روز گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرد که پس از وقوع سیل گسترده در کشور برخی نهادهای بین‌المللی و جمعیت صلیب سرخ و هلال احمر سایر کشورها همدردی خود با مردم ایران و آمادگی برای همکاری در زمینه امدادرسانی یا ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی را اعلام کردند.
بر اساس این اطلاعیه، صلیب سرخ آلمان، جمعیت هلال احمر ترکیه و جمعیت هلال احمر کویت از جمله مجموعه هایی بودند که کمک های غیر نقدی برای سیل زدگان ارسال کردند که توسط جمعیت هلال احمر دریافت و برخی از آنها نیز تاکنون در میان سیل زدگان توزیع شده است.