درگیری لفظی اردوغان با کلچدار اوغلو و آکشنر

رئیس‌جمهور ترکیه در واکنش اظهارات رهبر حزب خوب علیه خود اعلام کرد: همان طوری که قبلی‌ها الان در گوشه زندان حساب پس می‌دهند، این سرکار خانم نیز به عاقبت آن‌ها دچار خواهد شد.

به گزارش آناخبر به نقل از تسنیم، «مرال آکشنر» رهبر حزب «خوب» ترکیه در میتینگ انتخاباتی مشترک با «کمال کلچدار اوغلو» رهبر حزب جمهوریت خلق که هفته گذشته در شهر دنیزلی برگزار شد، خطاب به رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه و رهبر حزب حاکم عدالت و توسعه اظهار داشت: «ای کسی که در مورد تروریست‌ها می‌گفتی: "آن‌ها به جز نان بردن سر سفره خانه‌اش هیچ دردی با ترکیه ندارند!" الان حالت خوب است؟».

اردوغان در واکنش به این اظهارات به جرم «اهانت به مقام ریاست جمهوری» علیه آکشنر شکایت کرد و اعلام کرد: «ای دروغ‌گو! تو هیچ بویی از تربیت نبرده‌ای!».

رئیس‌جمهور ترکیه همچنین در میتینگ انتخاباتی روز گذشته خود که در الازیغ برگزار شد خطاب به رهبر حزب خوب گفت: «سخنان آکشنر نه شوخی است و نه کمدی! بلکه اوج بی‌حیایی و بی‌تربیتی است! به خاطر این افتراها و تهمت‌ها وی را به دادگاه خواهم کشید. این سرکار خانم هیچ سوراخ موشی برای فرار ندارد، چون نماینده مجلس نیست. به زودی به حساب وی خواهم رسید و حسابش خیلی سنگین خواهد بود. ملت ترکیه سیلی محکمی به آن‌ها در پای صندوق رأی خواهند زد. در روز 31 مارس ملت به آن‌ها درس لازم را خواهند داد».

اردوغان اظهاراتش علیه آکشنر را این‌گونه ادامه داد: «آکشنر و کلچدار اوغلو در شهر دنیزلی میتینگ مشترک برگزار می‌کنند. به جای آنکه به ملت توضیح دهند که چه برنامه‌ای برای اداره شهرداری‌ها دارند، شروع به تهمت زدن علیه ما می‌کنند. من هیچ وقت نسبت به ملتم از لفظ تروریست استفاده نکرده‌ام، بلکه همواره گفته‌ام که در ترکیه منطقه‌ای به اسم کردستان وجود ندارد. هر کسی که کردستان دوست دارد به اقلیم شمال عراق تشریف ببرد.

این سرکار خانم باید حساب تهمت زدن به مقام ریاست جمهوری ترکیه را بدهد. همان طوری که قبلی‌ها الان در گوشه زندان حساب پس می‌دهند، وی نیز به عاقبت آن‌ها دچار خواهد شد. ترکیه دولت بی‌قانونی نیست. همان کسی که پشتش به پ.ک.ک گرم بود و هرگونه اهانتی به رئیس‌جمهور این مملکت می‌کرد الان در گوشه زندان آب خنک می‌خورد. من به هواداران حزب خوب، حزب جمهوریت خلق و حزب سعادت هشدار می‌دهم که حواستان را جمع کنید که از چه کسانی حمایت می‌کنند. رهبران این احزاب جرئت کوچک‌ترین انتقاد از قندیل، پنسیلوانیا و ی.پ.گ را ندارند».

مرال آکشنر در واکنش به تهدیدات اردوغان علیه خود در حساب توییتری‌اش نوشت: «کسی که در مقابل بی‌عدالتی سکوت می‌کند به منزله شیطان بی‌زبان است. ای اردوغان! آیا مرا به خاطر قرار گرفتن در کنار حق تهدید می‌کنی؟ آیا من که در 28 فوریه از فرماندهان نظامی دارای توپ و تانک نترسیده‌ام از کسی که در آن زمان از آن‌ها می‌ترسید بترسم؟ بیا وسط میدان برای جنگ!»

«ولی آغ بابا» معاون حزب جمهوریت خلق در حمایت از مرال آکشنر در مقابل تهدیدات اردوغان اعلام کرد: «آیا رئیس‌جمهوری یک مملکت این‌گونه می‌شود؟ در کشوری که قانون حاکم نباشد، حکومتی هم وجود ندارد بلکه یک تشکیلات مافیایی حاکم است. در کشوری که قانون نباشد تضمینی برای حفظ جان و مال مردم هم وجود ندارد.

در کشوری که قانون نباشد حکومت و عدالتی هم وجود ندارد. اردوغان از قدرت و مقام ریاست جمهوری خود سو استفاده می‌کند و رهبر حزب سیاسی مخالف خود را تهدید می‌کند. اما من خطاب به اردوغان می‌گویم که پست‌ فطرت است کسی که در مقابل تو زانو بزند و تسلیم شود. نامرد است کسی که از تهدیدات تو بترسد. ما کسی نیستیم که در مقابل تو به خاطر  تهدید حبس کردنت گردن کج کنیم. به صراحت اعلام می‌کنم که در مقابل تهدیدات اردوغان در کنار مرال آکشنر هستیم و از وی حمایت می‌کنیم».

انتهای پیام/