تحریف سخنان وزیر کشور ترکیه توسط "مگس سایبری" عربستان

آناخبر: "مگس سایبری" عربستان در شبکه‌های مجازی فیلمی را از سخنان وزیر کشور ترکیه منتشر و در آن سخنان وی را علنا تحریف کرده و اینگونه وانمود کرده که وزیر ترکیه گردشگرانی که به ترکیه می‌آیند را تهدید می‌کند.

 

به گزارش ایسنا، در این فیلم سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در حالی که در استانبول سخنرانی می‌کند، دیده می‌شود. وی درباره مبارزه با تروریسم و بازداشت منتسبان گروه تروریستی حزب کارگران کردستان "پ‌ک‌ک" و سازمان فتح‌الله گولن، مخالف دولت آنکارا صحبت می‌کند. اظهارات سویلو که به زبان ترکیه صحبت می‌کند، از طریق ترجمه به زبان عربی تحریف شده و هیچ ارتباطی به محتوای اظهاراتش ندارد.
به نقل از خبرگزاری آناتولی، در ترجمه تحریف شده فیلم مذکور که حتی در برخی شبکه‌های ماهواره‌ای هم پخش شد، چنین آمده است که سویلو ملت عرب را مخاطب قرار داده و هر فرد منتقد ترکیه را به بازداشت در فرودگاه آنتالیا توسط پلیس این کشور تهدید می‌کند اما سخنان وزیر ترکیه درباره آمادگی پلیس برای بررسی پرونده تروریست‌های منتسب به "پ‌ک‌ک" و گولن و استقرار آنها در فرودگاه‌های ترکیه است.
"مگس سایبری" (معادل عربی آن الذباب الالکترونی) یک اصطلاح جدید در فضای مجازی است، مقصود از آن ایجاد حساب‌های جعلی در شبکه‌های مجازی است که توسط برنامه‌نویسان متخصص برای انجام حملات سایبری هدفمند علیه افراد، نظام‌ها و یا کشورها طراحی می‌شوند.