تعطیلی دفتر یک شبکه تلویزیونی اقلیم کردستان پس از حمله به پایگاه نظامی ترکیه

آناخبر: حکومت اقلیم کردستان عراق دفتر شبکه تلویزیونی ان.آر.تی در دهوک را به اتهام تحریک احساسات مردم در ماجرای حمله به پایگاه نظامی ترکیه تعطیل کرد.

 

به گزارش تسنیم به نقل از آناتولی پس از آن که در شلادزی در نزدیکی آمیدی در استان دهوک اقلیم کردستان عراق٬ مردم به یکی از پایگاه‌های نظامی ترکیه حمله‌ور شدند٬ این ماجرا تبدیل به یک مشکل جدی در روابط آنکارا و اربیل شد.
مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه از نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق خواسته بود هرچه زودتر پیگیر این مساله شود. حالا و پس از گذشت دو روز از آن ماجرا٬ نخست وزیر اقلیم کردستان عراق دستور داده دفتر شبکه تلویزیونی ان.آر.تی در استانبول به اتهام تحریک احساسات مردم تعطیل شود.
این اقدام بارزانی٬ دولت ترکیه را خشنود کرده، اما امروز رسانه‌های ترکیه بر این موضوع تاکید کردند که باید مسعود بارزانی برای خروج کل نیروهای پ‌ک‌ک از شمال عراق اقدامات لازم را انجام دهد.
گفتنی است شبکه تلویزیونی ان.آر.تی به فردی به نام شاهسوار عبدالواحد تعلق دارد که در حوزه‌های بازرگانی فعالیت کرده، اما در دو سال اخیر با تاسیس یک حرکت سیاسی به نام نسل نو٬ وارد عرصه سیاسی شده و در انتخابات اخیر در اقلیم کردستان عراق توانست 8 کرسی از کرسی‌های پارلمان را به دست بیاورد.
روابط شاهسوار عبدالواحد با پ.ک.ک از چند سال پیش ادامه داشته است.