افزایش تلفات درگیری‌ها بین النصره و شورشیان حامی ترکیه/درگیری‌ها به ادلب رسید

آناخبر: دیده بان حقوق بشر سوریه از تشدید درگیری‌ها میان گروه‌های تروریستی جبهه النصره و نورالدین زنکی در شمال غرب سوریه و گسترش این درگیری‌ها تا استان ادلب با ۴۸ کشته طی دو روز گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا، رامی عبدالرحمان مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه اظهار کرد: درگیری‌ها میان جبهه النصره و گروه‌های مخالف سوری در شمال غرب سوریه شدت یافته و به حومه شمالی و جنوب شرقی ادلب نیز کشیده شده‌اند.

عبدالرحمن گفت: گروه‌های جدیدی از جبهه ملی آزادسازی (مورد حمایت ترکیه) نیز وارد درگیری‌ها علیه هیئت تحریرالشام شده‌اند.

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، مدیر این مرکز افزود: درگیری‌ها میان دو طرف در چندین شهر در جریان بوده و هیئت تحریرالشام (جبهه النصره سابق) که کنترل هفت روستا را در دست دارد در حال پیشروی است.

مدیر این مرکز همچنین گزارش داد، درگیری‌های یاد شده از روز سه شنبه موجب کشته شدن ۲۴ تن از اعضای هیئت تحریر الشام و ۱۸ تن از اعضای جنبش نورالدین زنکی و نیز شش غیرنظامی شده است. این در حالیست که آمار قبلی حاکی از کشته شدن ۱۹ تن بود.

از روز سه شنبه درگیری‌ها میان تحریرالشام و جنبش نورالدین زنکی یکی از مهمترین گروه‌های عضو جبهه ملی آزادسازی که تحت حمایت ترکیه است، آغاز شدند.

درگیری‌ها در ابتدا به مناطق خارج از کنترل نیروهای دولت سوریه در استان حلب محدود بود اما روز چهارشنبه این درگیری‌ها به استان ادلب نیز کشیده شدند.

جبهه ملی آزادسازی روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای همه گروه‌های عضو خود را به مقابله با این حملات فراخواند.

تحریرالشام روز دوشنبه جنبش نورالدین زنکی را به کشتن پنج تن از نیروهایش متهم و حمله‌ای را علیه پایگاه‌های این جنبش در حومه غربی حلب آغاز کرد.