تروریست های النصره برای آغاز حملاتی شیمیایی ۱۰۰ پهپاد از ترکیه وارد کردند

آناخبر: برخی منابع محلی در ادلب اعلام کردند، گروه تروریستی النصره با هدف انجام حملاتی شیمیایی علیه غیرنظامیان و پایگاه‌های ارتش سوریه ۱۰۰ فروند پهپاد تهیه کرده است.

به گزارش ایسنا، این منابع گفتند، تروریست‌های النصره این پهپادهای را از یک تاجر ترک خریداری کرده‌اند.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، پهپادها از شهرک حارم در نزدیکی مرزهای ترکیه به یکی از پایگاه‌های جبهه النصره در شهرک معرة مصرین واقع در ۹ کیلومتری شمال شهر ادلب منتقل شده و تروریست‌های مراکشی و لیبیایی آنها را تحویل گرفتند.

منبع محلی در ادلب افزودند: تروریست‌ها با نظارت یک کارشناس انگلیسی در حال اعمال تغییراتی در ساختار پهپادها هستند تا وزن آنها را کاهش داده و این پهپادها قادر به حمل گلوله‌هایی حاوی مواد شیمیایی باشند.

جبهه النصره در تاریخ ۳۰ اوت گذشته ۲۰۰ فروند پهپاد را که از ترکیه وارد خاک سوریه شده بودند، از منطقه سرمدا در حومه ادلب به پایگاه خود در محله المهندسین شهر ادلب منتقل کرده و کارشناسان ترکیه‌ای و چچنی اصلاحات فنی و الکترونیکی را روی این پهپادها انجام دادند.

منابع محلی و برخی گزارش‌های رسانه‌ای در تاریخ ۲۵ ماه گذشته میلادی فاش کرد، جبهه النصره نزدیک به ۵۰ موشک را منتقل کرده و آنها را توسط کارشناسانی فرانسوی در یکی از پایگاه‌های این گروه تروریستی در نزدیکی زندان مرکزی ادلب تغییر داده و مجهز به کلاهک‌های حاوی کلر کرده و در ادامه آنها را میان گروه‌های تروریستی موجود در حومه‌های ادلب و شمال حماة تقسیم کرد.

جبهه النصره با همکاری سازمان کلاه‌سفیدها در چند هفته اخیر یک شبکه انبارهای کوچک حاوی مواد شیمیایی را در منطقه عاری از سلاح ادلب و اطراف آن ایجاد کرد تا حملات تحریک‌آمیز شیمیایی خود را همزمان با آغاز درگیری در هر یک از جبهه‌های حومه حلب، حماة و ادلب شروع کند.

گروه‌های تروریستی در تاریخ ۲۴ نوامبر گذشته با خمپاره‌های حاوی گازهای سمی به محله‌های الخالدیه، خیابان النیل و جمعیة الزهرا در حلب حمله کردند که موجب مشکلات تنفسی خفیف تا شدید برای ۱۰۷ غیرنظامی دراین محله‌ها شد.