دینا تایرون روراباکر، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا کیست؟

آناخبر/ مصطفی ابوالفتحی: دست "دینا رورباکر" نماینده جنگ طلب کنگره آمریکا و طراح تجزیه کشورهای مورد هدف به خون بیگناهان آلوده است.

 

این نماینده 70 ساله مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا عضو حزب جمهوری‌ خواه است و خود و همراهانش را حامی و نظریه پرداز در فروپاشی، استقلال و تجزیه کشورهای یوگسلاوی، عراق، افغانستان، پاکستان، سوریه، ترکیه، اوکراین و ایران می داند و با پوشش های مختلف حمایت های همه جانبه ای از مراکز استراتژیک و مطالعاتی و راهبردی دارد که طراح و مشاور تجزیه و قوم گرایی در کشورهای مورد نظر هستند. هرچند برخی از تصمیم گیری ها در کشورهای یاد شده با موفقیت هایی مواجه بوده اما ایران تنها کشوری است که مردم میهن دوست آن معادله های وی و همفکران نظریه تضعیف دولت های متمرکز و حکومت های مقتدر را بر هم زده است.

"دینا رورباکر" یا "دانا روهراباکر"، در نامه ای به هیلاری کلینتون (وزیر امورخارجه وقت آمریکا) خواستار کمک آمریکا به تجزیه ایران و جدا کردن آذربایجان از ایران شد.

محصول "دینا رورباکر" تروریسم قومی، خون ریزی و در نهایت تجزیه و از هم گسستگی کشورهای مورد هدف است.

اقدام های "دینا رورباکر" نماینده مجلس نمایندگان و تیم مشترک

-          دِیْنا تایرون روراباکر، به انگلیسی : Dana Tyrone Rohrabacher  (متولد 30 خرداد 1326) نماینده مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا ازحوزه انتخابیه چهل‌ و هشتم کالیفرنیا است. 

-          روراباکر که از سخنرانی نویسان ارشد رئیس جمهور رونالد ریگان بود، در سال 1367 از دولت خارج شد تا نمایندهٔ مجلس شود.

-          وی از اعضای ارشد کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا و عضو حزب جمهوری خواه است.

-          او عضو موثر لابی یهودیان ضد ایرانی است.

-          نماینده مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا، ارتباط های فراوان و لو رفته با دفاتر بخش ضد ایرانی در دستگاه های اطلاعاتی اسرائیل، آمریکا و انگلیس دارد

-          رقبا از حمایت های فراوان وی از بخش قومی امور ایران موساد اسرائیل خبر داده اند.

-          وی ملاقات های و مکاتبات منظم و دوره ای با تجزیه طلبان اعم از گروه های پان ترکی ،پان عربی و پان کردی دارد.

-          او طراح تجزیه افغانستان بوده و رسانه ها و نماینده های مجلس بارها مانع از حضور وی در این کشور شده اند.

-          وی خواهان تجزیه سه کشور ایران، پاکستان و افغانستان و تشکیل مناطق بلوچ نشین است.

-          دِیْنا تایرون روراباکر و همفکران وی با گروهک های تروریستی جندالله و عبدالمالک ریگی ارتباط گسترده ای داشته اند.

-          نماینده کنگره آمریکا و تیم مشترک، حامی مالی و فکری گروهک های تروریستی تجزیه طلب عرب زبان است.

-          روراباکر در تاریخ 4 تیرماه 1391 نامه‌ای به هیلاری کلینتون وزیر خارجه وقت آمریکا نوشت و از او درخواست کرد نسبت به تجزیه کشور ایران، و الحاق استان های استان آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی به کشور جمهوری آذربایجان، اقدام کند. وی همچنین در این نامه نوشت که، عاقلانه ‌است که دولت ایالات متحده آمریکا دو کشور جمهوری آذربایجان و اسرائیل را به گسترش همکاری‌های نظامی تشویق کند.

-          وی از ماری جوآنا استفاده می کند و بر خلاف دیگر سیاستمداران حزب جمهوری خواه حامی استفاده پزشکی از این ماده مخدر است.

-          رهبر گروه لابی قومی آلبانیایی آمریکایی از او برای حمایت از ارتش آزادیبخش کوزوو تجلیل کرد و گفت: او اولین عضو کنگره بود که بر استقلال کوزوو اصرار کرد.

-          روراباکر در دهه نود میلادی از طرفداران طالبان و مخالف سرسخت ژنرال دوستم بود.

-          وی به قطعنامهٔ استفاده از نیروی نظامی علیه عراق و تجزیه آن در سال ۲۰۰۲ رای موافق داد.

-          دانا روهراباکر، از حق کریمه به منظور جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه در ۲۰۱۴ حمایت کرد.

-          نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا، حمایت گسترده ای از تشکیل منطقه کرد نشین در میان کشورهای ترکیه، سوریه و ایران داشته است.

-          هر چند او خواهان تجزیه ترکیه، عراق و سوریه و تشکیل منطقه مستقل کرد نشین است اما تجزیه طلبان و پانترکیست ها علیرغم آن که می دانند وی کمک های همه جانبه ای به گروهک تروریستی از هم پاشیده رجوی می کند همچنان دریافت کننده حمایت های مالی و فکری وی هستند. این موضوع نشان می دهد که پرداختن تجزیه طلبان به مطالبه های قومی و منطقه ای دروغی بیش نیست چرا که با تجزیه کننده قبله آنان نیز همکاری می کنند و نامه های مختلفی نوشته و درخواست های متعدد کمک مالی از نظریه پردازی می کنند که دست وی به خون بیگناهان آلوده است.

-          وی و همفکرانش همچون سناتور مک کین، اخیرا برای تدارک جنگ روانی جدید دیداری با گروه مشترک ضد ایرانی "عربی، عبری و ترک" داشته است این گروه به همراه چند عضو دیگر کنگره آمریکا و رابطین دفاتر ضد ایرانی دستگاه های اطلاعاتی دیداری با سردبیران بخش های فارسی رادیو تلویزیون های بی بی سی، صدای آمریکا، رادیو فردا، رادیو زمانه، رادیو اسرائیل، رادیو آلمان، یورونیوز، رادیو تلویزیون دولتی ترکیه و جمهوری آذربایجان داشته است.

-          این تیم و چند گروه دیگر در همسایگی ایران و غرب به تازگی برخی از مدیران شبکه های ماهواره ای تلویزیونی و سایت های خبری را که بر علیه ایران و به زبان های عربی، آذری، کردی و بلوچی برنامه پخش کرده و تجزیه ایران و جنگ و خون ریزی بین قومیت ها را دنبال می کنند برای همفکری و تقویت فعالیت های رسانه ای ضد ایرانی به دفاتر خود دعوت کرده اند.

-          وی و همفکرانش اخیرا با مسئولان امور ایران دستگاه های اطلاعاتی جمهوری آذربایجان و ترکیه برای برنامه ریزی تازه در خصوص تحریک پان ترکیست ها و تجزیه طلبان مشورت هایی کرده اند.

-          دانا روهراباکر با همراهی مراکز راهبردی و مطالعاتی وابسته به دستگاه های اطلاعاتی ضد ایرانی در اسرائیل، آمریکا و انگلیس حمایت های فکری گسترده ای از اعضا و گروهک های فرقه گرا و تروریستی همچون (الجبهة الديمقراطية الشعبية الاحوازية،انجمن دوستی احوازی های بریتانیا (BAFS)، شبکه همبستگی احوازی عرب" (AASN)، کنگره ملیت های ایران فدرال (CNFI) ، جبهه العربیه لتحریر الاحواز ، تضامن الدیمقراطی الاهواز، دموکرات، کوموله، پژاک، گاماج، گاموح،  گادپ،دیرنیش، گامو، داک، باب، گایپ ) می کنند و در نشست های اخیر و برنامه ریزی شده جدید خود سرنگونی جمهوری اسلامی از طریق پرداختن به مسائل قومی را دنبال می کنند.

 

نامه  دانا روهرا باکر Dana Tyrone Rohrabacher به هیلاری کلینتون وزیر وقت خارجه آمریکا + ترجمه فارسی

خانم وزیر

یکی از اعضای حزب حاکم جمهوری آذربایجان فوریه گذشته از دولت خواست تا نام این کشور را به «آذربایجان شمالی» تغییر دهد. سیاووش_نوروزوف، یکی از اعضای پارلمان، پیشنهاد داد که 16 میلیون آذری ساکن در شمال غربی ایران (آذربایجان جنوبی) باید به صورت یک ملت واحد و متحد در بیایند. این سرزمین که آذربایجان جنوبی در نظر گرفته می‌شود، تقریبا دوبرابر جمهوری آذربایجان در شمال دارای جمعیت است. بنا بر گزارشات، این پیشنهاد مورد توجه چندین تن از اعضای پارلمان نیز قرار گرفته است.

در ایران، دولت تهران استان‌هایی که ساکنان آنها عمدتا قوم‌های آذری هستند را آذربایجان شرقی و غربی می‌نامد، بنابراین این موضوع خود ادله‌ای بر این ادعای دولت باکو می‌باشد که معتقدند سرزمین آذری‌ها تقسیم شده است. در واقع، این قلمرو به واسطه معاهده ترکمنچای در سال 1828 و بدون جلب رضایت آذری‌ها بین روسیه و ایران تقسیم شد. روسیه دیگر در این موضوع عامل تاثیرگذاری به حساب نمی‌آید، چرا که جمهوری آذربایجان استقلال خود را در سال 1991 به هنگام فروپاشی جماهیر شوروی بدست آورد. ایرانِ امروز از فارس حدود دو قرن گذشته بسیار متفاوت است.

به دنبال خبرهای اخیر پیرامون شکوفایی همکاری نظامی بین اسرائیل و آذربایجان، مسئله آذربایجان مجددا مطرح گردیده است. حمایت از چنین همکاری‌ برای ایالات متحده معقول به حساب می‌آید، چرا که حکومت دیکتاتوری و سلطه‌جویانه موجود در تهران دشمن ما و نیز دشمن آنها می‌باشد. نحوه تعیین هویت، احساس وفاداری، و اقدامات مردم خاورمیانه را نمی‌توان همیشه بر اساس خطوط مرزی موجود بر روی نقشه یک کتابخانه تعیین کرد. ایران به منظور افزایش تاثیر خود در لبنان و عراق، از گروه‌های قومی و مذهبی سو استفاده کرده است. ایالات متحده باید به دنبال فرصت‌هایی باشد تا بتواند همین کار را در مناطق کلیدی انجام دهد.

کمک در مشروعیت بخشیدن به اشتیاق مردم آذری برای کسب استقلال خود، در قیاس با تهدید بمباران مخازن تحقیقاتی هسته‌ای زیرزمینی ایران، می‌تواند خطر بسیار بزرگتری برای ایران به دنبال داشته باشد.