گوناذ، به نام ترک ها به کام تکفیری ها

آناخبر: تلویزیون گوناذ در جریان قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سلاخی شده توسط عوامل بن سلمان در کنسولگری عربستان در استانبول در زمین تکفیری ها بازی کرد و از پرداختن به آن خودداری کرد.

سایت این تلویزیون نیز در 3 هفته گذشته از جنایت سازمان دهی شده فقط یک خبر و آن هم مواضع رسمی عربستان را منتشر کرد.
تصمیم به بایکوت سیاست رسانه ای ترکیه توسط گوناذ، انتقاد تجزیه طلبان پان ترکیستی را برانگیخت که مدافع مواضع سیاسی اردوغان در عرصه بین الملل هستند. آن ها در اظهار نظرهای خود احمد اوبالی مدیر گوناذ را متهم به دریافت پول های هنگفت از عربستان نمودند و رفتار او را منطبق با خبرهایی از این دست دانستند که بر علیه وی و گردانندگان مطرح است. منتقدین این رسانه حامی نفرت پراکنان قومی می گویند دلارهای نفتی بر لیر ترکیه چربیده است.
آنکارا که "نشت برنامه ریزی شده خبر" به خبرگزاری ها را دنبال می کند در تلاش است تا همه رسانه های حامی و مورد حمایت خود را بر اساس سیاست راهبردی بین المللی خود بسیج نماید اما تغییر مواضع و زیگزال گوناذ نشان از سرسپردگی اوبالی به بن سلمان است.
بررسی رفتار شناسی رسانه ای تجزیه طلبان و رسانه های آن ها پرده از واقعیتی تلخ بار برای پانترکیست ها بر میدارد زیرا وقتی دلار نفتی از در وارد می شود ایدولوژی و اعتقادات سیاسی و شعارهای هویتی جماعتی که دچار بحران هویت هستند به باد فراموشی سپرده میشوند.
پانترکیست های تجزیه طلب کم کم به این نتیجه می رسند که دلار بر خیلی چیزها می چربد.
فضای قالب بر جریان تجزیه طلبان پانترکیست در خارج مسابقه برای دلار، لیر، مانات و ریال سعودی است و مطالبه های قومی ،فرهنگی، زبانی و ادبیات همچون شعر و غزلی برای دلخوشی و بارور کردن تخیل است و رسانه هایی همچون گوناذ، ساو، آراز نیوز و ... افرادی همچون احمد اوبالی و انصافعلی هدایت یا بابک چلبیانی، صالح ایلدریم، صالح کامرانی، نظمی افشار، مجید ماکویی زاد و ... از سهمیه ای که برای فرپاشی ایران در نظر گرفته شده امرار معاش می کنند اما هزینه سنگین آن را ناکامان از دلار می پردازند و جریان جام می و خون دل است.

نویسنده: اردم یوسفی