آکف نقی؛ اشغال قره‌باغ توسط ارمنستان را یک حادثه تروریستی دانست

آناخبر: رییس هیئت جمهوری آذربایجان در نشست بین‌المللی مقابله با اشغال و تروریسم با تاکید بر اشغال قره باغ در اردبیل ، تروریست و اشغالگر را دغدغه ای برای تمامی دنیا و بشریت دانست.

وی تاکید کرد : ما در این نشست بین‌المللی پیرامون اشغال قره‌باغ به تبادل نظر و همفکری برای آزادی این منطقه از دنیای اسلام از دست اشغالگران می‌پردازیم.
به گزارش آران نیوز،آکف نقی گفت: قره‌باغ سال‌های طولانی است که توسط ارمنستان اشغال شده و باید یک همفکری و تبادل نظر بین امت مسلمان برای آزادی این منطقه از دنیای اسلام انجام شود و اشغالگری ارمنستان در منطقه قره‌باغ به معنای واقعی یک حادثه تروریستی بر علیه جمهوری آذربایجان است.
وی افزود: ارمنستان با اشغال قره‌باغ به حادثه تروریستی در جمهوری آذربایجان دست زده و ما امروز در این نشست تمامی اشغالگری‌ها در تمامی نقاط مختلف از جمله سوریه، یمن، فلسطین، عراق و سایر مناطق را محکوم می‌کنیم که قره‌باغ نیز از جمله مناطق دنیای اسلام است که دچار حادثه تروریستی شده است.
رییس هیئت جمهوری آذربایجان تصریح کرد: تمامی حوادث تروریستی که توسط استکبار جهانی و مزدوران آنها در دنیای اسلام انجام می‌شود به این خاطر است که قصد دارند چهره اسلام را با راه‌اندازی گروه‌های تروریستی و تکفیری به مردم جهان ناخوشایند جلوه دهند ولی این در حالی است که اسلام در واقع دین وحدت، مودت و مهربانی بوده و تمامی این اقدامات برای خدشه‌دار کردن چهره اسلام و مسلمانان است.
آکف نقی بیان کرد: در واقع تمامی این اقدامات برای تضعیف چهره اسلام در منطقه انجام می‌شود ولی اسلام یک دین کامل و خدایی است که به هیچ وجه نابود نمی‌شود و در این راستا نیز مناطقی فلسطین و قره‌باغ پاره تن اسلام هستند و در نهایت آزادی و پیروزی برای مسلمانان است.