ترکتازی یک واژه در زبان فارسی است و ربطی به زبان ترکی ندارد/ انتساب به نسل گرگ توهین است یا واژه ترکتازی؟

 آناخبر: سرکرده گروهک های تجزیه طلب پان ترکیست که بقاء خود را بیشتر در خطر می بینند ذره بین به دست دنبال بهانه ای برای شعله ور کردن آتش قومی و موج سواری هستند.اینبار نوبت به بازی با واژه ها رسیده است و تجزیه طلب ها بر خلاف منابع علمی و فرهنگ و دانشنامه، واژه ترک تازی را مصادره می کنند. ترکتازی یک واژه در زبان فارسی است و ربطی به زبان ترکی ندارد. پان ترکیست ها اعلام می کنند از نسل گرگ هستند. آیا این تفکر توهین است یا واژه ترکتازی؟

 

 

تجزیه طلبان در سکوت حاکم بر جریان های قومی، ناشیانه دست به تفسیر واژه های رایج در ادبیات می برند و به گمان خود بحران سازی می کنند تا مواجب دریافتی قطع نشود.

خبرگزاری جمهوری اسلامی و فارس در گزارش های مربوط به موضوع  بهداشتی و اجتماعی روز از تیتر "نیاز بیشتر به رسانه در روزهای ترک تازی کرونا" و "ترک تازی کرونا در جهان" استفاده کردند.

بازوهای رسانه ای سرویس های اطلاعاتی همچون آناتولی ترکیه و سایت های خبری پان ترکیست ها این دو تیتر را دست آویزی برای جنگ رسانه ای قرار دادند.

سرکرده  گروهک های تجزیه طلب پان ترکیست بدون این که سری به لغت نامه های معتبر بزنند شروع به شبهه افکنی کردند.

همچنان که در تصویر می بینید، ترکتازی در لغت به معنای تاخت آوردن و غارتگری می باشد. شعرای ترک زبان از قرون گذشته تا به امروز از قبیل خاقانی، نظامی و شهریار از واژه ترکتازی در اشعار خود به وفور استفاده کرده اند که مستندات آن در دیوان اشعار این شعرا موجود است لیکن تاکنون هیچ ترک زبانی تلقی توهین به ترک ها از آن استنباط نکرده اند؛ پس چه اتفاقی می افتد که جریان تجزیه طلب پان ترکیست از تیتر نوشته شده برای یک موضوع اجتماعی، و نه امنیتی، می خواد آن را توهین تلقی نموده و با سیاه نمایی فضای داخل ایران از آب گل آلود ماهی بگیرد؟