طراحان تجزیه و آشوب در "شورای مدیریت گذار" به تجزیه ایران – 2

آناخبر/ تجزیه‌طلب‌های پانترکیست در "شورای مدیریت گذار" به تجزیه ایران با دشمنان خونی خود (پان کردها و پان ایرانیست ها) پشت یک میز نشسته‌اند.

 

پیرهای سرخورده از سرنگونی جمهوری اسلامی ایران دستور جدیدی دریافت و به اردوگاه طراحان تجزیه و آشوب منتقل شده‌اند.

در روزهای ششم و هفتم مهر 1398 جلسه‌ای به با عنوان شورای مدیریت گذار از جمهوری اسلامی در لندن برگزار شد و نام افرادی پانترکیست تجزیه‌طلبی همچون فرزاد صمدلی و ضیاء صدرالاشرافی در آن به چشم می‌خورد.

بوی دلارهای نفتی عبری-عربی-غربی به مشام این افراد رسیده و به دیدگاه‌های سیاسی و خط و مرز خودساخته نیز پشت پا زده و با هر سازی می‌رقصد.

فرزاد صمدلی، برابر مأموریت محوله با همه جریان‌های سیاسی و قومی و تروریستی (عرب، کرد، لر، بلوچ، گروهک تروریستی منافقین، سلطنت‌طلب و پان ایرانیست) نشست و برخاست دارد و مورد ظن پانترکیست ها است.

وی از جمله دشمنان قسم‌خورده ایران است و برخی از اقدام‌های وی در زیر می‌آید:

1- پس از سال‌ها جاسوسی در پوشش خبرنگار، به ترکیه پناه برده و در این کشور زندگی می کند اما چند روزی است که در آمریکا به سر می برد.

2-به عنوان جاسوس چندجانبه عمل می‌کند.

3- برای بر هم زدن روابط جمهوری آذربایجان و ترکیه با ایران تلاش می‌کند.

4-در بنیادهای پژوهشی، مرکز مطالعات استراتژیک و موسسه‌های پوششی وابسته به میت ترکیه مشغول به کار است.

5-کارمند رسمی (TRT Persian) بخش فارسی رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه است.

6-نقش  فریب‌دهنده رسانه‌های فارسی‌زبان بی بی سی فارسی، رادیو فردا، دویچه وله آلمان، صدای آمریکا و سایت‌های خبری خارج از کشور، قرار دادن اطلاعات غلط، وارونه نمایی حقایق و دروغ‌پردازی در ارائه تحلیل و آمار را بر عهده دارد.

7-مدتی رابط دستگاه اطلاعاتی ترکیه (میت) و متقاضیان به تحصیل و دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه بود و در نحوه پذیرش دانشجویان ایرانی نقش داشت.

8-به گفته دوستانی بعدها با وی اختلاف‌هایی پیدا کرد، مرتب به کنسولگری اسرائیل در استانبول و بخش فرهنگی سفارت آمریکا در ترکیه در رفت‌وآمد بود.

9-با رسانه‌های عربی ضد ایرانی ارتباط تنگاتنگی داشته و در جریان ورود آشکارتر دستگاه‌های اطلاعاتی کشورک های حاشیه خلیج‌فارس با آنان همکاری می‌کنند.

10- در شناسایی پناه‌جویان ایرانی و یا کرد جهت تخلیه اطلاعاتی، جذب به میت، معرفی به سفارت‌خانه‌های ضد ایرانی در ترکیه نقش داشت.

11-به گفته دوستانش،  رصد روزانه رسانه‌های فارسی‌زبان ایران از جمله پانترکیست و تجزیه‌طلب را دنبال و آن‌ها را به بخش رسانه‌های ایران میت منتقل می‌کرد.

12-در جهت جمع‌آوری اطلاعات  ارتباط منظمی با عناصر داخلی تجزیه‌طلب و پانترکیست و آنارشیست دارد و آن‌ها را به اقدام‌های وندالیسیتی و خرابکارانه تشویق می‌کند.

13- از پیاده‌نظام‌های نوجوان و احساساتی جهت دیوارنویسی، توزیع بیانیه و فراخوان‌های تجزیه‌طلبان پانترکیست در ایران استفاده می‌کند.

14- برای تأسیس به اصطلاح پارلمان در تبعید تجزیه‌طلبان تلاش می‌کند.

15- نقش مشوق را برای اغتشاشگران و عده‌ای ساده‌لوح در بازی فوتبال تیم تراکتورسازی تبریز را بازی می‌کند.

16- به ترامپ و اعضا جنگجوی مجلس آمریکا جهت تشویق به حمله نظامی به ایران نامه می‌نویسد.

17- مقاله‌های مختلفی با اسامی جعلی منتسب به تجزیه‌طلبان پان ترکیست می‌نویسد.

18- در کار تهیه سفارشی مقاله‌های مختلف برای تجزیه‌طلبان کم‌سواد و کم‌بهره از دانش سیاسی است تا به اسم آنان منتشر شود.

19- رویکرد تجزیه‌طلبان پانترکیست به مبارزه ! مسلحانه را تبلیغ می‌کند.

20- تخریب و حذف برخی از فعالین تجزیه‌طلب تاریخ مصرف گذشته را به سفارش دستگاه‌های اطلاعاتی را انجام می‌دهد.

21- بارها برای تجمع در برابر سفارت و کنسولگری‌های ایران در جمهوری آذربایجان و ترکیه و آتش زدن پرچم ایران برنامه‌ریزی و اقدام کرده است.

22- به عنوان مشاور و رابط میت و اسرائیل با گروه‌ها و به اصطلاح تشکل‌های تجزیه‌طلب مقیم ترکیه و جمهوری آذربایجان ارتباط دارد.

23- راه‌اندازی تلویزیون‌های اینترنتی و سایت‌های خبری تجزیه‌طلبان مقیم ترکیه با مشورت وی نیز انجام می‌گیرد.

24- برای راه‌اندازی و تجهیز 2 تلویزیون اینترنتی تجزیه‌طلبان پان ترکیست تلاش می‌کند.

25- شناسایی ایرانیان کرد مقیم ترکیه اعم از پناه‌جو، دانشجو یا فعال اقتصادی در تشکل‌های سیاسی و دانشجویی کردی در دستور کار وی است.

26-اخیراً نیز پروژه مطالعاتی از سوی میت با عنوان بررسی راه‌های همگرایی تجزیه‌طلبان پان ترکیست با اپوزسیون فراری ایرانی به این فرد و موسسه‌های پوششی آنان سپرده شده است. چنین پروژه‌هایی را میت ترکیه با مبالغ اندکی به عوامل خود سپرده اما به قیمت‌های بالایی به سازمان‌های یهودی و آمریکایی می‌فروشد.

27- پیش‌نویس‌ها یا متن فراخوان و بیانیه‌های اعتراضی و اطلاعیه‌های جعلی تجمع در شهرهای آذری نشین در موسسه‌های پوششی همچون جریان‌های روزنامه ایران، دریاچه ارومیه را انجام می‌دهد.

28- به سفارش سرویس‌های اطلاعاتی با نخبگان ایرانی و اساتید دانشگاه‌های مناطق آذری نشین ارتباط گرفته و آنان را برای تدریس یا ادامه تحصیل رایگان در ترکیه یا کشوری ثالث این سرویس‌ها تشویق می‌کند.

29- به نمایندگی از سرویس‌های جاسوسی کار سفارش پروژه‌های مختلف پژوهشی با پوشش کار و فرصت مطالعاتی برای اساتید و دانشجویان ارشد و دکترا در مناطق آذری نشین را فراهم می‌کند.

30- ارتباط گسترده‌ای با تشکل‌های تروریستی پانترکیسم و پان عربیسم در خارج از کشور داشته و پروژه‌های مشترک مطالعاتی و عملیاتی در خصوص این جریان‌ها را دنبال می‌کند.

31- وی بارها با سرپل‌های گروهک تروریستی رجوی و سلطنت‌طلبان در ترکیه نشست هایی داشته است.

32- فرزاد صمدلی برای تطهیر ترکیه به عنوان بزرگترین زندان منتقدین و روزنامه‌نگاران سال‌ها تلاش کرده است.

33- وی پیش از 14 و 15 تیرماه 97 در خانه‌های امن در ترکیه حضور داشت و با برنامه‌ریزی‌ها و دستورهای میت ترکیه و سرویس‌های جاسوسی کار فراخوان سازی و تشویق به حضور در قلعه بابک را از طریق تعداد زیادی ایمیل و آیدی ها و نامه‌ای کاربری مختلف در تلگرام، اینستاگرام، فیس‌بوک و واتس آپ با اسامی مختلف پانترکیستی و حتی در پوشش اسامی و تصاویر خاصی از زن و دختر قصد داشت این جریان را پرتعداد نشان دهند و کار ارتباط‌گیری از داخل و جمع‌آوری اطلاعات را به شیوه فرقه تروریستی منافقین انجام می‌داد.

34- بررسی‌ها نشان می‌دهد، وی در این روزها بخشی از کار تهیه فراخوان با طرح‌های مختلف، انتشار خبر جعلی در بخش‌های فارسی رادیو تلویزیون دولتی ترکیه، ارسال خبر به رسانه‌های ترکیه و التماس از آن‌ها برای درج خبر را دنبال می‌کرد، به طوریکه سی خبرگزاری و روزنامه هم‌زمان یک خبر کپی شده را منتشر کردند.

35- فرزاد صمدلی و ژیلا محمد خانی با نام مستعار سلنا Selena Sametli - jila mohammadkhani دو زوج فراری از ایران مقیم ترکیه  از سال‌های گذشته در بازوهای رسانه‌ای میت (خبرگزاری‌های دولتی تی آر تی TRT و آناتولی Anadolu Ajansı) بدون هیچ محدودیتی مشغول فعالیت‌های ضد ایرانی هستند و در آمریکا مأموریت‌های جدیدی به آن‌ها سپرده شده است.