تالشتان کشور جعلی (جمهوری آذربایجان) زیر فشار و سرکوب/ تالشی ها هیچ رسانه ای ندارند

آناخبر: رمضان اسماعیل اف، از فعالان فرهنگی و سیاسی تالشی لنکران گفت: هیچ نشریه و رسانه ای ندارند که از برنامه های آن برای آموزش و تربیت خانواده های خود استفاده کنند.

 

رمضان اسماعیل اف در گفتگو با رادیو تالشی برون مرزی گفت: یکی از بزرگترین مشکلات تالشان کشور جعلی (جمهوری آذربایجان) این است که هیچ نشریه و رسانه ای ندارند که از برنامه های آن برای آموزش و تربیت خانواده استفاده کنند.

این فعال تالش کشور جعلی (جمهوری آذربایجان) افزود: ما تشنه آموزش های شیعی هستیم. ما دوست داریم فرزندانمان قرآنی تربیت شوند و از ابتذال دور باشند. ما دوست داریم صدای قرآن از تلویزیون ما پخش شود و از آن لذت ببریم. ما دوست داریم برای اهل بیت (ع) با سوز و گداز مداحی شود و بتوانیم یک دل سیر گریه کنیم. امروز کودکان تالش برای آموزش دینی مشکل دارند و سال هاست که از حوزه های دینی ایران مبلّغ جوان نداریم.

لازم به ذکر است، سخت گیری ها و مشکلات و موانعی که دولت سرکوبگر و فاسد و لائیک کشور جعلی (جمهوری آذربایجان) برای تحصیل طلاب جوان این کشور در حوزه علمیه قم و سایر حوزه های علمیه ایران ایجاد کرده، فرایند جذب طلاب جدید از این کشور را متوقف کرده است.

کشور جعلی (جمهوری آذربایجان) سرکوبگرترین ها در جهان و بزرگترین زندان روزنامه نگاران است و نام الهام علی اف در لیست سرکوب کننده رسانه ها قرار دارد.