شکنجه فعالان مذهبی در زندان‌های جمهوری آذربایجان

رسانه‌های آذری می‌گویند دو تن از فعالان و مبلغان دینی در جمهوری آذربایجان از سوی مأموران زندان شکنجه شده‌اند.

 

رسانه‌های جمهوری آذربایجان از شکنجه روحانیان و مبلغان دینی این کشور در زندان‌ها خبر می‌رهند.
پایگاه خبری «اپراتیو تی‌وی» نوشت که «طالع باقرزاده» (باقریو) روحانی جمهوری آذربایجانی و «عباس حسین» که هر دو عضو تشکیلات «اتحاد مسلمانان» جمهوری آذربایجان هستند، همزمان با اعتصاب غذا در زندان «قوبوستان»، شکنجه شده‌اند.

این پایگاه نوشت که شش روز از اعتصاب غذای باقرزاده و حسین در زندان‌های جمهوری آذربایجان می‌گذرد و خبر‌های رسیده از این زندان حاکی از آن است که هر روز بر شدت شکنجه های مستقیم و غیر مستقیم بر علیه این روحانی جمهوری آذربایجانی افزوده می‌شود.

آشنایان و خویشاوندان باقرزاده گفته‌اند که ماموران زندان اجازه حمام رفتن به او را نمی‌دهند و امکان مکالمه با تلفن نیز از وی گرفته شده و پس از اعلام خبر اعتصاب غذا توسط حاج طالع به خانواده اش نیز اجازه ملاقات در زندان نمی‌دهند.

به گفته همسر طالع‌ باقرزاده اخیرا نیز از سایر بخش‌های زندان مجرمانی خطرناک، هرزه و جانی را به سلول این روحانی مظلوم منتقل نموده اند و وقایعی تاسف بار و توهین‌آمیز در زندان قوبوستان در جریان است.

این روحانی جمهوری آذربایجانی از یک سال پیش به دنبال اعتراض به ممنوعیت حجاب در آذربایجان، از سوی نیروهای امنیتی این کشور بازداشت شده و هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد.