کمک‌های جمهوری آذربایجان به سیل زدگان ایران ارسال شد

آناخبر: وزارت «حوادث غیرمترقبه» جمهوری آذربایجان، از ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه شامل چادر و دو دستگاه بیل مکانیکی برای کمک به سیل‌زدگان ایرانی خبر داد.

 

یک وزارتخانه دولت جمهوری آذربایجان اعلام کرد که این کشور به دنبال دستور رئیس‌جمهور این کشور برای کمک به سیل‌زدگان در ایران، یک محموله کمک‌های انسانی‌دوستانه به این کشور همسایه ارسال کرده است.
وزارت حوادث غیرمترقبه جمهوری آذربایجان اعلام کرد که این کمک‌های انسان‌دوستانه شامل ۷۵ چادر، ۱۵۰ بطری آب در اندازه‌های مختلف، ۵ قایق لاستیکی، ۱۴۰ دست لباس کار، ۳۲۰ دست لباس امداد، ۲۰۰ جلیقه نجات، ۱۶۶ عدد ست آشپزخانه و ۳ هزار دست تختخواب می‌شود.
خبرگزاری «ترند»، ارزش مادی این کمک انسان‌دوستانه ارسالی به ایران را در مجموع ۹۵۰ هزار «منات» (واحد پولی جمهوری آذربایجان) اعلام کرده است.
این وزارتخانه پیشتر اعلام کرده بود که به منظور اجرای دستور «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور آذربایجان در زمینه کمک به سیل‌زدگان ایرانی، در تدارک برای ارسال این کمک‌ها است.
سیل ویرانگر در ایران به دنبال بارش‌های شدید باران از آخرین روزهای سال گذشته در مناطق مختلف کشور آغاز شد و در نتیجه آن علاوه بر تخریب زیرساخت‌ها، حداقل ۷۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.