پروژه عبور از زنوزی توسط پانترکیست‌های تجزیه‌طلب کلید خورد

 آناخبر: اظهارات محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتورسازی تبریز در برنامه موج فوتبال علیه طرفداران پانترکیست تراکتورسازی، باعث عصبانیت شدید گروهک‌های تجزیه‌طلب پانترکیست شد.

 

زنوزی با انتقاد از شعارهای نژادپرستانه در استادیوم یادگار امام تبریز اظهار داشت: «برای تماشاگرنماها یکسری حرف دارم و باید بگویم که این‌ها برای تیم تراکتور مشکل درست می‌کنند. چون وقتی اتفاقی می‌افتد و من به عنوان مدیر باشگاه می‌خواهم احقاق حق کنم این تماشاگرنماها باعث می‌شوند تا ما به حق‌مان نرسیم. یکسری باعث می‌شوند که من وقتی دنبال حق‌وحقوق باشگاه که می‌روم، با جواب‌های خیلی بدی مواجه شوم و چون جوابی ندارم بدهم سرم را پایین می‌اندازم. یکسری از این شعارهایی که تماشاگرنماها می‌دهند مال کشور و فرهنگ ایران نیست. ما 8 سال در جنگ تحمیلی از خاک و میهن خود دفاع کردیم و 210 هزار شهید دادیم. به همین دلیل این‌ شعارهای نژادپرستانه برای کشور ما نیست. به هر حال ما ایرانی هستیم، آذربایجانی هستیم و هم مملکت و هم شهرمان را دوست داریم.»

این اظهارات با واکنش شدید گروهک‌های تجزیه‌طلب پانترکیست مواجه شد، به طوری که می‌توان ادعا کرد که پروژه عبور از زنوزی کلید خورد.

مجید ماکویی ‌زاد ملقب به ائلیار ماکویی معاون ارتباطات گروهک تجزیه‌طلب گاموح در کانال تلگرامی خود علیه زنوزی نوشت: «برای ما حرکت ملی آذربایجان جنوبی و تفکرمان مهم‌تر از تیم فوتبال تراکتور می‌باشد. تراکتور وسیله‌ای است برای رساتر شدن صدایمان نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کمتر. آقای زنوزی و ای مدیران و گردانندگان تراکتور و مسئولین استانی و رژیم ایران خوب گوش کنید: به هیچ وجه حرکت ملی آذربایجان جنوبی را قربانی تراختور نخواهیم کرد.»

این افراد که اعضای شناخته شده گروهک‌های تجزیه‌طلب از جمله گاییپ، گاموح، دیره نیش و ... هستند بارها صریح و بی‌پرده عنوان کرده‌اند که فوتبال برای آن‌ها بهانه است و آن‌ها به دنبال چیز دیگری هستند.

البته این بزدلان چون هزاران کیلومتر از مرزهای ایران فاصله دارند همچون پهلوان‌پنبه‌های مجازی لاف در غریبی می‌زنند ازجمله مجید ماکویی و ...

از دیدگاه پان‌ترکیست‌های تجزیه‌طلب، زنوزی از امروز دیگر "آتا" و "امپراطور" نیست بلکه یک مانقورد است.