جناب آقای زنوزی! دشمن اصلی فوتبال آذربایجان کیست؟ / آیا برای نجات فوتبال آذربایجان آمده‌ای یا برای نابودی آن؟

آناخبر: این روزها تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز با نمایش بسیار ضعیفی که ارائه کرده است با سه باخت متوالی به تیم‌های پایین جدول لیگ برتر باعث سرخوردگی فوتبال دوستان آذربایجانی شده است.

 

پیش از این به خاطر اینکه متهم به حاشیه‌سازی نشویم در مورد اشتباهات متولیان باشگاه تراکتورسازی سکوت کردیم اما الآن که قهرمانی را از دست دادیم وقت آن رسیده است که پرده از دلایل ناکامی تراکتور از چشمان هواداران واقعی این تیم و مالک این باشگاه برداریم.

جناب آقای زنوزی! تیم کهکشانیت این بود؟ آیا تبریز و آذربایجان که بازیکنانش بهترین‌های آسیا بوده و هستند، نمی‌توانند ۱۱ بازیکن برای تیم تراکتورسازی داشته باشند؟

جناب زنوزی! در بازی پیکان رکورد زدید و باعث شدید که هواداران از دقیقه ۷۵ استادیوم یادگار امام را ترک کنند که در نوع خود بی‌سابقه است.

جناب زنوزی در بازی‌های اخیر رکورد زدید! تیم تراکتور در طول ۹۰ دقیقه بازی حتی یک توپ به چهارچوب دروازه حریف نزد.

چه آینده‌ای منتظر فوتبال آذربایجان می‌باشد؟

جناب زنوزی شما همان کسی هستید که در اوایل فصل با هزاران هیاهو خبر از آوردن بهترین مربی و فوتبالیست از اروپا می‌دادید اما در نهایت مربی را از "ولز" بر تیم تراکتور تحمیل کردی که بسیار پیر و تاریخ گذشته بود و نیامده رفت! چند بازیکن از ایرلند و اسکاتلند آوردی که نتیجه‌اش را دیدیم. حالا هم یک مربی پیر و تاریخ گذشته را به تیم تحمیل کردی که نه بازیکن‌ها را می‌شناسد نه بلد است تعویض کند.

چطور "دانیال اسماعیل‌زاده" شمالی که در پست تخصصی خود توانایی فرستادن دوسانتر درست حسابی ندارد، به یک‌باره با آمدن موسوی پست بک وسط بازی می‌کند؟

معنی بازیکن چند پسته را این مربی می‌فهمد یا فقط برای گرفتن پول و خوش‌گذرانی آمده است؟ اگر بفهمد هم عین خیالش نیست.

چرا در بازی‌ها مسعود شجاعی و اشکان دژاگه این همه خطا می‌کنند و بی‌جهت به داور اعتراض کرده و کارت می‌گیرند تا در بازی‌های بعدی محروم شوند. این بازیکنان که از فوتبال سیر شده‌اند و دیگر بازخوردی در فوتبال ندارند، برای چه به تراکتور آمدند؟

اگر "کارلوس کی‌روش" می‌دانست این "مسعود شجاعی" چیزی در چنته دارد حتماً به او در مقابل تیم‌های درجه سه آسیا چون میانمار و مالدیو بازی می‌داد. این‌ها از نظر پول آن‌چنان اشباع شدند که معلوم است برای تمرین آمدند نه بازی فوتبال!

جناب زنوزی! چرا فقط دنبال افراد پیر و ناتوان هستی؟

آیا وقت آن نرسیده که به مربیان بومی چون برادران خطیبی، رضا حلالی، سیروس دین‌محمدی، کریم باقری، احد شیخ لاری و .... یا یکی از مربیان آذربایجان اعتماد کنی؟

وقتی "یحیی گل محمدی" سرمربی تراکتور شد، چند بازیکن از تیم پایه به بزرگ‌سالان آورد که واقعاً خوش درخشیدند.

محمدرضا آزادی (اهل سولدوز) یکی از آن‌هاست که در تیم ملی امید نیز بازی خوبی به نمایش گذاشت. آیا ساسان انصاری در دو بازی گذشته حرفی برای گفتن داشته است که این جوان آذربایجانی ذخیره او شده است؟

"یحیی گل محمدی" جزو مربیانی است که پدیده ورشکسته را جزو مدعیان کرد و همین تیم تراکتور را با هزار مصیبت علی‌رغم محرومیت‌ها نجات داد.

"سامان نریمان جهان" (اهل بناب) روزی دست راست تراکتور بود الآن چرا در پیکان بازی می‌کند؟ آیا او در حد دانیال اسماعیلی نیست؟

مهرداد بایرامی (اهل اردبیل) یکی از بهترین‌های تراکتور بود که حتی در بازی با سپیدرود رشت به تراکتور گل زد.

واقعاً این آذربایجانی‌ها در کنار اکبر ایمانی (اهل مغان) نمی‌توانند تراکتور را بسازند؟

چیراغ اؤز دیبینه ایشیق وئرمیر!!!

جناب زنوزی! چرا پول آذربایجان را صرف خرید بازیکنان بی‌غیرت و بی‌تعصب می‌کنی؟

آیا برای نجات فوتبال آذربایجان آمده‌ای یا برای نابودی آن؟

تیم پایه تراکتور کجاست؟ چند بازیکن از آن به تیم اضافه شده‌اند؟

فکر می‌کنم ما داریم راه را اشتباه می‌رویم. در حالیکه میدانیم احتمال قهرمانی تراکتور صفر است، بی‌دلیل پول را صرف غیربومی‌ها می‌کنیم.

ماشین‌سازی را به یک خوزستانی واگذار کردی که فقط از جنوب بازیکن می‌گیرد. خود تراکتور از کرمان بازیکن می‌گیرد. در حالیکه سایر تیم‌ها به دنبال جذب بازیکنان مستعد شهرداری تبریز و "نود ارومیه" هستند.

چرا وقتی قدرت و امکانات دست ما آذربایجانی‌ها است، همیشه جور دیگر عمل می‌کنیم و به خودی‌ها ارزش قائل نیستیم؟

جناب زنوزی! فوتبال آذربایجان نشات گرفته از غرور و تعصب است و این غرور در آذربایجان همواره موج میزند! بازیکن غیربومی و اسکاتلندی ایرلندی چاره تراکتور نیست.

یادمان نمی‌رود که  وقتی تراکتور حتی دو گل عقب بود می‌گفتیم: "عیبی یوخ"، ولی به همت شما و غیربومی‌ها و بعضی از خائنین این شعار از ما گرفته شد.

 نویسنده: م. کریم زاده از مخاطبان آناخبر و هوادار تیم فوتبال تراکتور سازی