مقصر اصلی باخت های تراکتور کیست؟

آناخبر: مقصر اصلی باختهای اخیر تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز، جورج لیکنز مربی این تیم می‌باشد. 

به گزارش آناخبر، مقصر اصلی باختهای اخیر تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز، جورج لیکنز مربی این تیم می‌باشد. چراکه حریفان دست تراکتور را خوانده‌اند و ایشان در اتخاذ تاکتیک‌های متنوع و سردرگم کردن حریفان تراکتور ناکام بوده است، مثلاً آنتونی استوکس مهاجمی که واقعاً از سطح بالایی در گلزنی برخوردار است، در نیم فصل دوم شدیداً کنترل گردیده و تا بدین جا در بازی‌های حساس کلاً از کار انداخته شده است.

تیمی که فقط برای برد به میدان می‌رود باید تاکتیک تیمی منعطف و روان داشته باشد نه که در اکثر بازی‌ها از یک ترکیب ثابت و تعویض‌های ثابت استفاده نماید.

حتی بردهای قبلی تراکتور نیز رضایت کامل هواداران را  به همراه نداشته است.

تک‌تک بازیکنان تیم سرشناس و از لحاظ فنی از جایگاه بالا و قابل قبولی برخوردار هستند، مسعود شجاعی بازیکن سطح بالا و قابل تقدیری  می‌باشد، اشکان دژاگه، احسان  حاج صفی، دفاع‌ها ، هافبک‌ها، استوکس، انصاری، سوگیتا، هر یک از این بازیکن‌ها، آرزوی تیم‌های رقیب است، اما بازیکن تراز بالا داشتن یک طرف قضیه است و چگونگی به‌کارگیری آن‌ها طرف دیگر می‌باشد.

این را باید قبول کنیم با اتخاذ چینش ناصحیح ترکیب در زمین ، عدم استفاده از سیستم مناسب، همچنین نداشتن تاکتیک منعطف و عدم استمرار بازی روان تیمی باعث شده است که قوای جسمی اکثر بازیکنان در نیمه اول تحلیل رفته و تمرکز بازیکنان و ضریب اشتباهات آن‌ها در نیمه دوم رفته‌رفته بیشتر شده، از ارسال پاس‌های صحیح و چربش تیمی کاسته و تیم نمی‌تواند آن‌چنان شایسته و بایسته همان تاکتیک تکراری خود در نیمه اول را نیز دیکته نماید.

ما از این مربی چیزی خاصی جز محافظه‌کاری ندیدیم، مربی محتاطی که می‌ترسد تیم را هجومی بازی دهد. تیمی که ناخودآگاه آن با بازی هجومی نهادینه شده و مکتب هواداری تراکتور جز به این راضی نمی‌شود، وقتی چنین تیمی محافظه‌کارانه به میدان می‌رود مشخصاً حملات با تعداد کم بازیکن و داشتن تک مهاجم، جز از دست رفتن موقعیت‌ها و خستگی زائدالوصف آن‌ها چیز دیگری عاید تراکتور نخواهد کرد.

لازم به یادآوری است که همچنان که در بردها همه، از بازیکن، مربی، مدیریت و هوادار سهیم هستیم در باختها هم چنین می‌باشد و نیازی نیست که خود را گول زده و باخت های تراکتور را به زمین و زمان ربط دهیم.

اینکه ما انتظار قهرمانی از تیممان داریم کاملاً بجاست اما اینکه موقعیت و شرایط امسال تیم را در نظر نمی‌گیریم واقعاً نابجاست. تراکتور به خاطر داشتن حاشیه‌های داخلی متنوع، زمانی می‌تواند قهرمان ایران شود که از همان بازی نخست تاکتیک تیمی خود را بر همه رقیبان دیکته و تا به بدین صورت تمام امتیازهای بازی‌ها را از همان ابتدا جمع‌آوری نموده و در آخر فصل قهرمان بلامنازع گردد.