کمک‌های امدادی ترکیه و ارمنستان به سیل زدگان ایران

آناخبر: دو کشور همسایه ترکیه و ارمنستان کمک های امدادی خود به سیل زدگان را ارسال کرده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از توزیع کمک های امدادی هلال احمر کشور ترکیه در روستای تازه آباد چن سبلی از توابع شهرستان آق قلا خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر هروی در جمع خبرنگاران گفت: کمک های امدادی هلال احمر کشور ترکیه در قالب ۲۰ پک مشخص شد که پس از انتقال به جمهوری اسلامی ایران، با نظارت سازمان امداد و نجات کشور جهت توزیع در میان سیل زدگان به گلستان ارسال شد.

وی افزود: این اقلام پس از انتقال به استان، بر اساس ارزیابی های از پیش تعیین شده در روستای تازه آباد چن سبلی از توابع شهرستان آق قلا توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان خاطرنشان کرد: این اقلام شامل ۲۰ دستگاه چادر امدادی، ۱۱۰ تخته پتو، ۲۰ ست ظروف و ۲۰ ست لوازم بهداشتی، ۴۰ تخته موکت و ۲۰ سری بسته غذایی بوده که با نظارت هلال احمر گلستان در میان سیل زدگان روستا توزیع شد.

همچنین کمک‌های ارمنستان به سیل زدگان در ایران با حضور سفیر کشورمان در ایروان و مقامات ارمنستانی بارگیری و ارسال شده است.

به گزارش ایسنا، در پی اعلام وزارت وضعیت‌های اضطراری ارمنستان مبنی بر آمادگی جهت ارسال محموله‌های امدادی مورد نیاز سیل‌زدگان ایران، کاروان کمک‌های اهدایی این کشور شامل چهار کامیون حامل لوازم مورد نیاز سیل‌زدگان امروز با حضور سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان و آقای فیلیک تسولاکیان وزیر وضعیت‌های اضطراری ارمنستان و جمعی از مقام‌های ارمنی به مقصد کشورمان ارسال شد.
محموله‌های کمک‌های ارسالی قرار است در شهر تبریز تحویل هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران شود تا بر اساس صلاح‌دید این نهاد به مناطق مورد نیاز ارسال شود.

گفتنی است، در ملاقات اخیر سفیر کشورمان با وزیر وضعیت‌های اضطراری ارمنستان در خصوص ارتقا همکاری‌ها، اجرای مانور مشترک امداد و نجات و احداث کلینیک در ارمنستان گفتگو و تبادل نظر صورت گرفت که در این راستا مقرر شد طرف ارمنی به دعوت مقام‌های کشورمان از جمهوری اسلامی ایران بازدید کرده و همکاری‌ها در این زمینه گسترش یابد.